Naurettava Jenni sanoo aina parisuhde asioissa, että ei kommentoi yksityiselämäänsä. Esim. tämä avoliitto Jukka immosen kanssa. Ja se, että ei voinut heti paljastaa, että on hetero vaan piti hanat lebeihinkin auki ja sai paljon julkisuutta ja levyt myi.
Vai ei kommentoi yksityiselämää, jaaha. On Jenni kertonut paljon asioita lapsuudestaan, vanhemmistaan, koirastaan, veljestään, matkoistaan, harrastuksistaan, opiskeluistaan, ajatusmaailmastaan, kierrätyksestään ym. Jenni on kertonut, että hän on syvällinen ihminen, joka tapaa kavereitakin vain jos aikaa on vähintään 6 tuntia ja kavereiden kanssa aikaa vietetään punaviiniä juoden ja ruokaa syöden ja että Jenni on kiinnostunut siitä, miten ihmiset ajattelevat ja hän on lukenut paljon elämäkertoja ja veljensä ja isänsä taas lukevat mielummin historiaa. Eikö nämä ole yksityiselämää?? Jännä tapa väittää, että ei kommentoi yksityiselämää, jos se koskee vain ja ainoastaan parisuhdeasioita ja muut asiat hölötetään kyllä avoimesti ja mainostetaan sitä niin kuuluisaa syvällisyyttä!!! Aika taktikointia. Ja tekotaiteellista, että joka haastattelussa pitää kertoa, että tämä mekko on ostettu kirpparilta tai tehty vanhoista verhoista. Tehty on koko nainen hiuspidennyksineen ja värillisine piilareineen ja runsaine meikkeineen.
Jenni Vartiaisen yksityiselämä
10
991
Vastaukset 10
- voi ziizös
että voiko noin typeriä ihmisiä ollakaan. oot ihmisen irvikuva, oikea juoruämmien juoruämmä!
Minkä helvetin takia Jenni Vartiaisen tai kenenkään muunkaan pitäisi selitellä yksityiselämäänsä tai seksuaalista suuntautumistaan sen takia että jotkut ääliöt juorupalstoilla saisi mielenrauha.
Toivottavasti mätänen juoruämmien helvetissä;D - Ihme taktikointia
Ihme taktikointia on kyllä väittää silmät kirkkaina, että minä en puhu yksityiselämästäni. Mutta sitten, kun lukee lehtiä, niin siellähän se Jenni kertoo tosi laveasti yksityiselämästään kaikkea mahdollista. Jenni voisi mielummin sanoa, että hän ei puhu parisuhteistaan, niin se olisi oikeammin sanottu.
Toki oli taktikointia jättää kertomatta, että ei olekaan lebe. Lebe huhujen ansiosta Jenni sai rutkasti lisäjulkisuutta. Ja taktikointia oli sekin, että esitti valheellisesti olevansa sinkku, vaikka koko ajan salaa seukkasi Immosen kanssa, saipa miehet kiinnostumaan ja miehiltä sampanjapulloja käyntikortteineen ilmaiseksi.
Ihme, että lehdet eivät ole Jenniä kytänneet samalla tavalla kuin esim. Abreuta, jonka suhde paljastettiin heti kättelyssä.- tyttö.
hehkuttaa panun ja hänen suhdettaan ja kerran se oli yhdessä lehdessä antanu haastattelun jossa se kertoi miten pitää huolta "kauneudestaan" siis Anna ja hän sanoi syö pizzaa..voi voi kiinnostaako toi nyt ketään muuta kuin niitä faneja (pizzan syönti lihottaa ei kaunista). musiikki jää sitte taka-alalle.Jenni keskittyy musiikkiin ja on täysillä mukana musiikinteossa..juoruilkaa vain mutta,kyllä aloittajan viesti sopisi enemmän Annaan kuin Jenniin. xD tässäpä näkökulmani/mielipiteeni
- elämä!
Antakaa nyt hyvänen aika Jennin kommentoida tai olevan kommentoimatta OMAA elämäänsä juuri niin paljon kuin hän itse haluaa.
Artistit ovat julkisuudessa vain ja ainoastaan oman musiikkiuransa takia, ja jos Jenni, tai ihan kuka muu tahansa, ei halua julkisesti kaiken kansan edessä kommentoida omaa seksuaalista suuntautumistaan saatikka siviilisäätyään, niin sen ei luulisi ketään häiritsevän.
Sen verran täytyy olla jokaisella ihmisellä omaakin elämää, ettei tuollainen maata kaada. Huoh.- ammatissa
Jos on valinnut julkisen ammatin, täytyy vaan hyväksyä, että myös yksityiselämä on silloin rajatumpaa kuin taviksella.
Jenni on kyllä avoimesti kertonut muusta yksityiselämästään joka
lehhdessä, joten siinä mielessä vähän hassua, että hänen kotisivuillaankin lukee, että Jenni ei ole kommentoinut eikä tule kommentoimaan yksityiselämäänsä...
Jenni kertoilee myös mielellään muiden ihmisten yksityiselämästä, mm. ex Gimmel Suskin poikavauvasta. Suskihan halusi vetäytyä julkisuudesta, joten onko kiva, että Jenni pälpättää Suskin asioita joka lehdessä???
Jos Jenni väität, että et puhu yksityiselämästäsi, niin älä sitten puhu siitä ollenkaan. Vai onko kuitenkin niin, että levymyyntiä vauhdittaaksesi suostut kuitenkin lehtien juttuihin kertoilemaan asioistasi, ajatuksistasi, elämäntavoistasi ja koirastasi? Söpöt kuvat söpön koiran kanssa eri lehdissä, niin jopa ihmiset kiinnostuu ja levyt myy? Mutta parisuhde asioista ei kannata puhua, kun on paljon myyvempää olla kenties lesbo tai bi tai ainakin sinkku??? Mites nyt jatkossa, kun salaisuus on paljastunut??? - vesipää!
ammatissa kirjoitti:
Jos on valinnut julkisen ammatin, täytyy vaan hyväksyä, että myös yksityiselämä on silloin rajatumpaa kuin taviksella.
Jenni on kyllä avoimesti kertonut muusta yksityiselämästään joka
lehhdessä, joten siinä mielessä vähän hassua, että hänen kotisivuillaankin lukee, että Jenni ei ole kommentoinut eikä tule kommentoimaan yksityiselämäänsä...
Jenni kertoilee myös mielellään muiden ihmisten yksityiselämästä, mm. ex Gimmel Suskin poikavauvasta. Suskihan halusi vetäytyä julkisuudesta, joten onko kiva, että Jenni pälpättää Suskin asioita joka lehdessä???
Jos Jenni väität, että et puhu yksityiselämästäsi, niin älä sitten puhu siitä ollenkaan. Vai onko kuitenkin niin, että levymyyntiä vauhdittaaksesi suostut kuitenkin lehtien juttuihin kertoilemaan asioistasi, ajatuksistasi, elämäntavoistasi ja koirastasi? Söpöt kuvat söpön koiran kanssa eri lehdissä, niin jopa ihmiset kiinnostuu ja levyt myy? Mutta parisuhde asioista ei kannata puhua, kun on paljon myyvempää olla kenties lesbo tai bi tai ainakin sinkku??? Mites nyt jatkossa, kun salaisuus on paljastunut???Julkisuuden henkilöistä kirjoitetaan juuri siksi, että pysyvät julkkiksina ja siksi kun sinun kaltaiset topiakset ostaa niitä lehtiä. Myös julkkiksilla on ihmisarvonsa, ja heillä on varmasti oikeus pitää tietyt asiat ominaan. Jos se ei sinulle käy niin jätä juorulehdet ensi kerralla lukematta. Turhaan nostat verenpainettasi moisen asian vuoksi!
- mikä kohta meni nyt ohi?
ammatissa kirjoitti:
Jos on valinnut julkisen ammatin, täytyy vaan hyväksyä, että myös yksityiselämä on silloin rajatumpaa kuin taviksella.
Jenni on kyllä avoimesti kertonut muusta yksityiselämästään joka
lehhdessä, joten siinä mielessä vähän hassua, että hänen kotisivuillaankin lukee, että Jenni ei ole kommentoinut eikä tule kommentoimaan yksityiselämäänsä...
Jenni kertoilee myös mielellään muiden ihmisten yksityiselämästä, mm. ex Gimmel Suskin poikavauvasta. Suskihan halusi vetäytyä julkisuudesta, joten onko kiva, että Jenni pälpättää Suskin asioita joka lehdessä???
Jos Jenni väität, että et puhu yksityiselämästäsi, niin älä sitten puhu siitä ollenkaan. Vai onko kuitenkin niin, että levymyyntiä vauhdittaaksesi suostut kuitenkin lehtien juttuihin kertoilemaan asioistasi, ajatuksistasi, elämäntavoistasi ja koirastasi? Söpöt kuvat söpön koiran kanssa eri lehdissä, niin jopa ihmiset kiinnostuu ja levyt myy? Mutta parisuhde asioista ei kannata puhua, kun on paljon myyvempää olla kenties lesbo tai bi tai ainakin sinkku??? Mites nyt jatkossa, kun salaisuus on paljastunut???Pointti nimenomaan oli se, että Jenni Vartiainen (tai kuka muu julkkis tahansa) on erittäin oikeutettu kertomaan ikiomasta elämästään medialle juurikin sen, mitä itse haluaa.
Jos hän haluaa kertoa koirastaan, ajatuksistaan, kummilapsestaan jnejnejne. Niin hieno homma!
Jos hän taas ei halua kommentoida sitä kenen kanssa seurustelee, vaiko seurusteleeko ollenkaan jne. Niin yhtä hieno homma sekin! - hauskka lukea
mikä kohta meni nyt ohi? kirjoitti:
Pointti nimenomaan oli se, että Jenni Vartiainen (tai kuka muu julkkis tahansa) on erittäin oikeutettu kertomaan ikiomasta elämästään medialle juurikin sen, mitä itse haluaa.
Jos hän haluaa kertoa koirastaan, ajatuksistaan, kummilapsestaan jnejnejne. Niin hieno homma!
Jos hän taas ei halua kommentoida sitä kenen kanssa seurustelee, vaiko seurusteleeko ollenkaan jne. Niin yhtä hieno homma sekin!viestejänne
Tässä on mielestäni olennainen ero julkisuuden ja yksityiselämän välillä. Julkisuuden henkilöstä voi toki keskustella, mutta perhettä ja erityisesti lapsia koskevissa asioissa pitäisi erottaa vahvistettu tieto huhuista.
Jenni Vartiaisesta näyttää esimerkiksi kiertävän verkossa hakuyhdistelmiä ja oletuksia, joista voi helposti syntyä vaikutelma, että jokin perhettä koskeva tapahtuma olisi oikeasti uutisoitu. Pelkkä hakukoneen ehdotus tai keskustelupalstalla toistuva väite ei kuitenkaan tee asiasta totta.
Tästä nimenomaisesta huhusta ja siitä, mitä asiasta oikeasti tiedetään, on koottu tarkemmin tähän:
https://suomireport.com/jenni-vartiainen-lapsi-kuolinsyy/
Minusta järkevä periaate olisi, että lasten kaltaisista yksityisistä asioista kirjoitetaan faktana vain silloin, kun tieto on oikeasti vahvistettu luotettavasta lähteestä.- Anonyymi00009
Julkisuuden henkilöt eivät välttämättä halua tuoda omaisiaan, perheitään, lapsiaan, julkisuuteen. Sen saa julkkis ihan itse päättää, kuinka haluaa toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212074Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko711010- 129907
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.138710- 54626
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv94607Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan93565- 12557
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11553- 65551
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298536- 42525
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.39509Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas27492Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36480- 113459
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51447- 41434
- 58422
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan10412