Mielipide

te(iltä)

Eli siis pyytäisin mielipiteitä teiltä tähän asiaan. Olen pian 16-vuotias poika. Ongelmani on sellainen, että minä kiihotun miehistä. Tunnelmat ovat vähän sekavat, koska olen ihastunut yhteen tyttöön. Eli siis kiihotun kovasti miehistä. En kuitenkaan mielestäni sen takia, että haluaisin harrastaa seksiä näiden kanssa vaan kuvittelisin, että sen takia, että haluan olla kuin he. En kuitenkaan ikinä ole edes ajatellut fantasioivani miehistä seksin merkeissä. Sen sijaan useimmiten fantasioissani "katselen" naisten itsetyydytystä itseni kanssa tai sitten myös minä itse panen naista tai otan suihin tai nainen ottaa minulta suihin. Tämä on hiukan sekava tunne, sillä kuten jo sanoin olen silti ihastunut ellen jopa osittain rakastunut yhteen tyttöön seksuaalisesti. Eli en väitä, että en ikinä kiihottuisi tytöistä, mutta sen olen huomannut, että kiihotun enemmän pojista tokikin eri merkeissä. Tykkään siis katsella molempia sukupuolia, mutta olen ihastunut ainoastaan tyttöihin ja siis myös fantasioin näistä ja tämä on täyttä totta. Myös epävarmuuttani herättää se, että minulla on kavereista suurempi osa tyttöjä ja joidenkin kohdalla se voisi olla homon merkki. Kuitenkin jos minulta kysytään olenko hetero vai homo niin vastaan hetero. En myöskään arastelisi tulla kaapista ulos, mutta kun en tunne, että minulla olisi siihen tarve. Eli siis lyhyesti sanottuna selitän: Kiihotun pääasiassa miehistä, mutta myös joskus naisista. Minä olen aina seurustellut vain tyttöjen kanssa ja se ei ole ikinä ollut mitään "kulissia" vaan olen ihan totta aina rakastanut näitä tyttöjä ja olen tälläkin hetkellä rakastunut... Eli nyt on teidän vuoronne mitä mieltä olete minusta: Mikä olen? Kertokaa vaikka myös omia kokemuksia... Olkaa kilttejä. ASia vaivaa minua kovasti!!!

9

730

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • te(iltä)

      Tuosta äskeisestä joku saattaa luulla, että tunnen itseni homoksi. En siis tunne itseäni homoksi vaan lähes puhtaaksi heteroksi. Vastatkaa silti, miä mieltä olette. Oletteko kanssani samoilla linjoilla?

      • oikukaas

        mitä sä tänne kirjotat jos oot kerta niin hetero? kivat vaan sulle


    • vanaq

      Sä olet just sitä, mitä sä tunnet olevas!! :)
      Be what you want to be!

      • hannakaiiiisa

        Miksi lokeroida itseään tai muita mihinkään, vaan antaa mennä vaan miten parhaalta tuntuu...?!

        Be yourself and love it


    • 14

      Hei, mulla on sama tilanne mut kiihotun vain pojista, mutta minäkin olen rakastunut tyttöön. Minunkin ystäväni ovat tyttöjä ja en tiedä mikä olen. Jos et tunne olevasi homo, voit olla hetero tai bi, loppujen lopuksi sinä päätät! :)

    • dfdmfkdmfkdfmkfd

      14: Haluaisitko meseseuraa. terv. 15-vuotias poika..

    • heteromies

      Ei naisilta oteta suihin. Se on munanlutkutus-termi. Taidat siis olla ihan oikea hintti.

    • ndiih..

      Olet juuri tuollainen mitä selität olevasi ja sille ei tarvitse olla yhtä sanaa.
      Olet siis poika, joka mieltyy erilaisesti sekä tyttöihin että poikiin. Ei mikään iso juttu.
      Kukaan ei voi kertoa mitä olet, vain sinä voit ja ilman termejä.
      Älä ressaa turhaan.

    • Kuusankukka

      Sekavasta selityksestäsi tuli tunne että olet hyvin nuori. Anna ajan kulua. Kyllä se aikanaan selviää mikä olet. Nuorena sitä voi kiihottaa mikä vain, kun hormoonit hyrräävät vahvasti. Ajan myötä ajatukset kyllä selkiintyvät. Aikaa piisaa, ei sinulla mikään kiire ole :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      20
      4988
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      63
      4016
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      72
      3584
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2678
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      147
      2443
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      59
      2328
    7. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      63
      2113
    8. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      27
      2077
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      128
      1571
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      37
      1505
    Aihe