Paulan rockfestari- keikat?

Paula-fani

Mitenkäs muistelen, että joitain aikoja sitten olisi uutisoitu, että Paula tekee ensi kesänä paljon rockfestivaalikeikkoja? Saatan olla väärässä, mutta muistelen jopa, että olikos se niin, että koko kesä piti olla täynnä nimenomaan niitä festarikeikkoja? Kuten Paulan sivuilta voi lukea, keikkoja on kyllä kesällä runsaastikin, mutta vain harvoja rokkitapahtumia on mukana. Itse vähän aattelin, että näkisinkö Paulan kenties nyt rockfestivaalillakin, mutta enemmänhän nuo on muunlaisia pienempiä tai suurempiä festivaaleja. Siis voinee sanoa, että festareita kyllä, mutta ei rockfestareita. Ymmärsin vaan silleen, että nyt kierrettäisiin kaikki suuret rokkijuhlat. Uutisoitiinko näin aiemmin, vai muistanko väärin?
Mutta pitää tähän kommentoida toisaalta vielä sekin, että kyllä se Nainen on vaan loistava biisi. Odotuksia on, että tulee hyvä albumi.

6

986

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RockRockFestarit321

      Jos kyseessä Paula Koivuniemi niin voisi kyllä jäädä suosiolla pois rockfestareilta. Hyvä että joku tykkää ei siinä mitään mutta minä Paulaa kaipaa rockfestareilla (itseasiassa en Paulan laulamista ja ääntä arvosta kovinkaan korkealle vaikka kuulemma on eturivin laulajia Suomessa ainakin Tanssimusiikin osalta).

      Tämä on sitten mun maun ja mielipiteen mukainen kirjoitus, joten älkää vetäkö herneitä nenään, eihän kaikki tykkää rock-musiikistakaan :-)

      • Festari-Ari

        Muistan kyseiset uutisoinnit...40 festarikeikkaa ensi kesänä.
        Katsoin keikkakalenterin myös ja pakko todeta, että suurin osa keikoista on tapahtumissa, ei festareilla.
        Ehkä vetovoimaiselle, upealle artistille sallitaan liioittelu. Valehtelu sen sijaan on asia erikseen. Jätän tämän muiden harkintaan.


    • Muumio mukana

      Vai, että hyvä levy tulossa Paula Koivuniemeltä? Höpsis-pöpsis, pelkkää iskelmä-höttöä, josta ei nouse yhtään ikivihreätä. Paula Koivuniemen tähti on laskeva, ei pysty enää uudistumaan vaan vetää samanlaisia biisejä kerta toisensa jälkeen, eikä niistä jää mitään mieleen. Edellinen iso hitti on Aikuinen nainen ja siitä on kohta 20 vuotta. Ja kuinka moni jaksaa enää jonnekin Ankkarockkiin mennä kuudetta kertaa peräkkäin mennä äänensä jo menettänyttä laulajaa katsomaan. Ei ihme, ettei ole mennyt kaupaksi niille festareille, joista itse on lehdissä pauhannut. Vanha mikä vanha, ei asia miksikään siitä muutu. Vanha ei enää uusia asioita opi.

      • Kateelliset..

        Kateellisen panettelua ja Paula ei ole mikään laskeva tähti vaan nousee kokoajan ja enemmän faneja tulee!


    • Paulan fani :)

      Olen täysin samaa mieltä!! :) Näkisitte ne keiakt niin mielipide muuttuis varmasti kertaheitolla..

    • kyllänolottaa

      Oliskohan Paulan aika siirtyä jo näissä rockihommissa enemmänkin "Ilovaari-rokin" puolelle ? Niillä festareilla esiintyy kaikki oikeasti vanhat starat ja siellä ei naureta enää kenenkään rypyille .....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22279
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      74
      9486
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7480
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      80
      6315
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5950
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4966
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4620
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4376
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      87
      2060
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      79
      1345
    Aihe