MITÄ SE ON?

Muija kerto mulle, et on vetäny metaa pommina.
Mitähä on "meta" ja mitä tarkoittaa kun vedetään "pommina"
2713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

metamfetamiinia / meth, rankka huume.

Äänestä
  • nokkaan vetäminen on nenään vetämistä, hihaan vetäminen on suoneen piikittämistä, noh, pommilla vetäminen on kai huumausaineen syömistä suun kautta.
    takuuseen en mene, kun en ole asiaan perehtynyt.

    mutta jos joku muija metaa vetää niin jätäppä semmonen muija.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


random1234 kirjoitti:

Muija kerto mulle, et on vetäny metaa pommina.
Mitähä on "meta" ja mitä tarkoittaa kun vedetään "pommina"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu