BT/USB - 6600

Päivää!

Onko kenelläkään kokemuksia Usb/Bluetooth palikasta PC:hen, ja saako sillä 6600:sen keskustelemaan Datasuiten kanssa. Tässä työkoneessakun ei ole IR:rää... Sais vaan ton Outlookin kalenterin synkronoitumaan myös pöytäkoneen kanssa.
4382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toimii erittäin loistavasti.
Itselläni on BT palikka koneessa ja sillä toimii sekä pc-suite, että myös muut bluethoot palvelut kuten "dial up network".

Äänestä
  • Minkä merkkinen se sun BT palikkas on, mä en ainakaan ole saanut toimimaan Belkinin F8T003, muutakuin kuvien siirrossa. PC Suite ei toimi...

    Äänestä

Mä tappelin aikast kauan ennen kuin sain BT:n ja Nokia 6600:n PC-suiten ja Outlookin keskustelemaan keskenään. Ainoa ajuri, jolla homma toimi on Widdcomin 1.3.2.7. Mulla on muistaakseni Bluentake:n valmistama jostain netin "ostoskanavalta" tilattu halpa palikka.
Suosittelen kokeilemaan..

Äänestä
  • lopultakin toimii. Kaikenlaisia keinoja yritettiin, mutta ei millään saatu muodostamaan yhteyttä 6600 ja Bluetaken BT009X:n kanssa.
    Lopulta yhteys muodostui, kun päivitin koneessa olevan n. 1,5 vuotta vanhan 6310i:n PC Suiten softan. Nyt pelittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toni kirjoitti:

Päivää!

Onko kenelläkään kokemuksia Usb/Bluetooth palikasta PC:hen, ja saako sillä 6600:sen keskustelemaan Datasuiten kanssa. Tässä työkoneessakun ei ole IR:rää... Sais vaan ton Outlookin kalenterin synkronoitumaan myös pöytäkoneen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu