Kokeillaanko

maitotuotteita usean pvn ajan vai onko se niin, että jos raejuusto esim. sopii lapselle, niin viili, jogurtti (maustamattomat) yms. sopii yleensä kans?!

Kyselee kärsimätön... =-/
1249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei

Yleensä aloitetaan kait raejuustolla, se on mieto. Itse aloitin viilillä ja kokeilin ehkä viikon verran miten vatsa reagoi. Oli silloin hieman alle 10 kk. Hyvin meni ja tykkäsi, sen jälkeen annoin mennä kaikki. Kannattaa kans miettiä onko itsellä jotain vatsaongelmia y.m. Itselläni paha laktoosiintoleranssi joten tarkkailin hieman enemmän mutta ihan hyvin meni. Tyttöni syö kyllä nykyään Hyla tuotteita kuten muu perhe.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikkia hapan.. kirjoitti:

maitotuotteita usean pvn ajan vai onko se niin, että jos raejuusto esim. sopii lapselle, niin viili, jogurtti (maustamattomat) yms. sopii yleensä kans?!

Kyselee kärsimätön... =-/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu