Oletteko samaa mieltä?

1511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

olisi antanut ainoan poikansa ettei yksikään, joka Häneen uskoo joutuisi kadotukseen vaan saisi iankaikkisen elämän?

Jumala rakastaa ihmistä mutta syntiä Hän vihaa.

Jumala tietää ettemme täysin synnittömiä pysty olemaan.
Siksi Hän lähetti poikansa Jeesuksen.
Täydellinen uhrikaritsa Jeesus kuoli meidän ihmisten syntien tähden.

Ei tuomita ettei meitä tuomittaisi.

Jumala rakastaa meitä.

Kuka tahansa voi kääntyä ja turvata Jeesukseen.
Turvata Jumalan armoon.

Hän rakastaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eddie the head kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=VfK9sFH7Mc8&feature=related

Minusta tuo on täysin totta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu