JAMPPI R1

lähteekö nää tonniset sportit mitenkä hyvin?? jos vertaa monttupyöriin (esim. 250 2t tai joku 525-650 4t) ??? jos mietitään teho/painoa ja välityksiä, monttupyörissä reilu 100 kg ja 120-170km/h kulkee.
tonninen kyykky n.200 ja 300km/h kulkee...mitenkä eritavalla nuo lähtee?? rivakastikkin??
3336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Parhaiten lähtee kun ottaa pakoputken pois

Äänestä
  • nii mut jos vertaa näihin rossipyöriin ja enduroihin..kunnon kisa enskoihin ja crosseihin että on kiihtyvyys verrattavissa 0-100km/h esim.???
    niiku että voittaako tommonen mottuvehe r1:sen kiihdytyksessa 120km/h asti?? ja sit menee r1 ohi??
    uskaltaakos r1 täydellä kaasulla heti lähdöstä kiihdyttää ettei ampase ympäri??

    Äänestä

Kyllä luulis sen sun monttupyörän jälkeen lähtevän ainakin yhtähyvin. ja ykkös vaihteella repii kyllä ympäri jos kiusaa sopivalla kierrosalueella...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jammukka. kirjoitti:

lähteekö nää tonniset sportit mitenkä hyvin?? jos vertaa monttupyöriin (esim. 250 2t tai joku 525-650 4t) ??? jos mietitään teho/painoa ja välityksiä, monttupyörissä reilu 100 kg ja 120-170km/h kulkee.
tonninen kyykky n.200 ja 300km/h kulkee...mitenkä eritavalla nuo lähtee?? rivakastikkin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu