Huomasin että Espritin vaatteet on tehty Turkissa. Tietääkö joku että onko niitä siellä myytävänä Antalyassa esim ja hintatasoa?
Oletteko teettäneet vaatteita Turkissa? Kokemuksia?
Entäs onko muita merkkituotteita edullisemmin Turkissa, esim Guessin laukkuja?
Vaatteita Turkista
12
5451
Vastaukset
- blingbling
moi,
Antalyan lentokentällä oli ainakin vielä viime syyskuussa guessin laukkuja myynnissä ja ne todellakin oli suomen hintoja edullisempia! Guessin pienemmät ja sirommat ns. iltalaukkumallit maksoi jotain noin 60/ 70e ja isommat arkilaukut jotain 90e. Guessin liike on myös antalyan migros ostoskeskuksessa, - en ole itse käynyt-,oletan että ne on siellä vähän hintavampia kuin kentällä.
Espritin aitoja vaatteita en ole siellä nähnyt. Halpoja kopioita kylläkin. En tosin ole antalyan keskustassa pyörinyt, vaan alanyassa. Monet vaateketjut valmistavat silti turkissa vaatteensa. Itselläni on kasa esimerkiksi h&m vaatteita, joissa lukee made in turkey. - Guessfani_
Turkissa on todellakin halvempaa, mutta Guessin kopioita on myös sairaan paljon. Siksi kannattaa pyytää kattomaan sinne laukun sisään ja katsoa, onko siellä aitouskortti. Siinä on Guessin logo, valmistusmaa ym. Jos se ei anna katsoa, älä osta. Sitä paitsi voit jäädä tullissa kiinni, koska Suomeen ei saa tuoda feikkejä sen takia koska jotkut vi**n idiootit on myynyt niitä ja väittänyt että ne on aitoja :O (Sori kiroilu!) Ja sitten jos ostat feikin, menetät sun rahas ihan turhaan. Sitä paitsi vetskari kuluu parissa päivässä, etkä varmaan tuu käyttämään sitä, en ite ainakaan, koska oon jäänyt koukkuun aitoihin :) Mutta jos ostat feikin, oma asias ja mä en siihen puutu. Piste. :)
- Entä koskea
"Jos se ei anna katsoa..."
No, sellaista kiukuttelevaa laukkua ei todellakaan kannata ostaa. - Guessfani_
Entä koskea kirjoitti:
"Jos se ei anna katsoa..."
No, sellaista kiukuttelevaa laukkua ei todellakaan kannata ostaa.Nini mä sanoinkin =)
- yhtä hyvii
hah ei ne mitään tulissa sano jos ostat feikki laukun :D (nimimerkki Guessfani_ vois joskus matkustaa sinne turkkiin oikeesti).oon useamman vuoden ajan tuonut sieltä laukkuja itselleni ja todella hyvin ovat kestäneet (on varmaan käynyt tuuri että sattunut hyvälaatunun feikki).
- töktök
Tytär osti Dieselin ihanat farkut Alanyasta, vähän syrjemmästä.
Hintalappu 140e, special price for you only my dear 40e..
Eikä ketään kiinnostanu onko ne aidot vai ei..
Samalla kertaa ostettiin kyllä muitakin vaatteita.
Laatu on ollut todella hyvä, esim. collegehousut, huppari
värit pysyy, resorit hyvät ja saumat ei kierrä.
Pikku vinkki, etsi netistä, Turkin tietoja.. - TacP
Alanyassa ainakin on liike, jossa myydään mm. Espritin 2-laadun vaatteita halpaan hintaan. Ja on ihan "aitoja". Putiikin nimi on ATM (Alanya Textil market).
- Anonyymi
Siellä jos kysyt paikallisilta . Turkissa ei ole mitään aitoa tavaraa ,on se sitten puhelin tai vaate tms.. Ne myyvät "Aitoja kopioita" eli lisenssillä tehtyjä Turkissa omilla tehtailla. Kiinalaisilla on kopioita .
Esim Farkut ei ole aitoja vaan Turkissa tehtyjä,mutta erittäin hyvälaatuisia ja kestäviä - Anonyymi
Näin on ja laatu hyvä. Kannattaa lentää tyhjällä laukulla ja ostaa sen täyteen.
- Anonyymi
Lentävä matto on paljon parempi matkustusväline kuin laukku.
- Anonyymi
Laadukkaat burkhat ja hijabit syskyn mustassa muotivärissä, Made in Turkey!
- Anonyymi
Juuu Turkissa paljon feikki vaatteita 10€ hinnallla ooon käyny ja tiianä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432091Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151379Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141286Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3701223Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t20907Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist149785Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19776- 75702
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57696Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101645