Nyt hyvät (ja huonot) referenssit firmoista Turun suunnalla, jotka hoitavat paalutusta ja maanrakennusta hyvin ja edullisesti.
Eli tarkoitus olisi hoitaa koko omakotitalon maanrakennus ja perustuspaketti (paalut, todennäköisesti terästä) yhdeltä ja samalta firmalta ja tarvitaan hyviä kokemuksia tämän alueen toimijoista.
Kiitoksia!!!
Paalutus + maanrakennus Turku
4
2509
Vastaukset
- paalutus, kaivinkoneista
se joka ehtii ja hinta sopiva.
- et löydä
sopivaa firmaa. Teetä suunnitelmat, nehän sinulta taitaa puuttua,kun et tiedä paalutyyppiä ja pyydä tarjouksia. Osaat varmaan katsoa keltaisilta sivuilta ja netistä firmojen nimet. Ja tee kirjallinen sopimus. Riittävä määrä tarjouspyyntöjä takaa sinulle kohtuullisen hinnan. Papereiden kopioiminen on halpaa ja postimaksut kohtuullisia.
- Maanrakentaja vuodesta -78
Hintaa tärkeämpi on laatu, varsinkin näissä talohankkeissa, joissa lopputuloksen tulisi kestää vähintään 50 vuotta.
Osaava suunnittelija ja laadukas toteuttaja ovat avain sanoja.
Pelkän hinnan kyselyllä, menee metsään ja syvälle.
- hämäläinen oy
naantali paaluttaa edull, vahdit vieressä. se on takuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2236945Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää401231Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271032- 75891
Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61837Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal47834Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93794Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38781Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14756- 43733