saako vastapuoli (sovittelun haastaja) tulla esim: poika 18v, ja hänen isänsä????
gggggds
3
2324
Vastaukset
- tarkemmin
Tarkoitatko että osapuolina sovittelussa olisivat isä ja hänen 18 vuotias poikansa? Vai sitä että täysi-ikäisen 18 vuotiaan pojan tukihenkilönä olisi isä mukana? En pysty vastaamaan ennenkuin tarkennat kysymystäsi.
- ymmätääkseni
Kyllä ymmärtääkseni voi tulla jollei joku vasta puolesta halua että siellä on ulko puolisia mukana yleensähän ne sovittelut menevät niin että siellä on asian omainen ja asiaan vastaavat puolet ja yksi tai kaksi henkilöä jotka yrittävät ulko puolisina antaa kummallekkin tukea ja ratkaisua asioihin..!
- justus.-.
vain sinä ja vastapuoli olette sovittelussa, kahden sovittelijan kanssa. muut saavat olla vain teidän molempien suostumuksella. ei kannata suostua siihen että on ulkopuolisia..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1834225"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?922766Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442276Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8222336 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark222110- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302007Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201826