Meillä on kolme lasta ja neljsä tulossa.
Jenika, Jenita ja Jenina saavat pian pikkusiskon tai veljen! Mitä ehdottaisitte nimeksi?
Jenika Elsi Kristiina
Jenita Mirva Auroora
Jenina Suvi Tuulia
Kommentoikaa tyttöjemme nimet!!!
Jenika, Jenita ja Jenina
22
2362
Vastaukset
- mmm
_Jos_ ei oo provo viesti, niin ei voi muuta kuin sanoa kuin aivan kamalat nimet on siskoksilla! On vanhemmilla ollut mielikuvitus huipussaan...
Jo yksistään Jenika, Jenita ja Jenina ovat niin tekemällä tehtyjä nimiä kuin voi vain olla... ja vielä kun ne ovat sisaruksilla! Toiset nimet ovat ihan kivoja.
Tietysti jatkatte samaa linjaa uuden tulokkaan kanssa ja annatte hänelle nimeksi Jenira(tytölle) tai Jeni(pojalle)...- aikuinennainen
Hih hih. Olen ihan samaa mieltä. Miten ois Jenipa, Jenila tai Jeniha? pojalle ja tytölle. Onneksi olkoon hienosta mielikuvituksesta, meneeköhän lapsilla välistä sekasin kuka on kuka?Tai en usko että kukaan voi olla noin julma ja tyhmä, tää oli varmasti vitsi.
- annakka
aikuinennainen kirjoitti:
Hih hih. Olen ihan samaa mieltä. Miten ois Jenipa, Jenila tai Jeniha? pojalle ja tytölle. Onneksi olkoon hienosta mielikuvituksesta, meneeköhän lapsilla välistä sekasin kuka on kuka?Tai en usko että kukaan voi olla noin julma ja tyhmä, tää oli varmasti vitsi.
nuohan ovat ihan samaa rataa, kun minun lapsuudessani sisarusparven nimet olivat sari, mari, ari, kari ja jari. yhtä rikaalla mielikuvituksella varusteltuja vanhempia on siis ollut jo kymmeniä vuosia sitten ;-)
- .,.,m,m,m
annakka kirjoitti:
nuohan ovat ihan samaa rataa, kun minun lapsuudessani sisarusparven nimet olivat sari, mari, ari, kari ja jari. yhtä rikaalla mielikuvituksella varusteltuja vanhempia on siis ollut jo kymmeniä vuosia sitten ;-)
Kati. Mari, Sari, Joni .Toni, ja Jani
Kukaan ei muista kuka oli kukakin, mutta aina kuulee, kun joku aloittaa, että se vanhin, tai se nuorin tai se keskimmäinen... ei siis nimillä puhutella.
- JeeJee
Mä inhoan kaikkia tollasia väännöksiä Jenneistä,Jennoista sunmuista.(Kuten Janinat,Jennikat yms!!!)Ne vaan on niin hirveitä.Sori nyt,mutta pyysit kommentteja!Lastenne toiset nimet on ihan hyviä...
Kai mä sit ehdottaisin seuraavalle nimeksi Jenisaa tai jotain muuta vastaavaa.Poika olis kaiketi Jesse tai Jesper.- Tilhi
Aivan samaa mieltä JeeJeen kanssa! Voiko enää hirveämpiä nimiä olla?
- evian
suurin osa kirjoittelijoista pyytää anteeksi omia mielipiteitään??! Jos et tykkää jostain nimestä, josta joku toinen kysyy mielipiteitä, ei sitä pidä anteeksi pyydellä. Myös kritiikkiä pitää osata ottaa vastaan.
Alkuperäiseen viestiin vielä. Kaikki Jeminat, Janitat, Jessikat yms on ihan HIRVEITÄ nimiä (ja anteeksi en mielipidettäni tod. pyydä!)
- Sanni
Jos muutkin tykkää mul on pikku tyttö Jenita myös.
- Jekkuli
tunnen yhen jonka nimi on Jennika mutta että jenika...lapsella on varmaan hauskaa kun nimi kirjotetaan varmasti useis paikois et janika...miettikää mitä nimiä laitatte lapsellenne se kantaa sitä lopun ikänsä!
- What a ....
Jekkuli kirjoitti:
tunnen yhen jonka nimi on Jennika mutta että jenika...lapsella on varmaan hauskaa kun nimi kirjotetaan varmasti useis paikois et janika...miettikää mitä nimiä laitatte lapsellenne se kantaa sitä lopun ikänsä!
Kyllä nyt yksi jenita, jenika tms. menee mutta eikö kolme ole jo PIKKAISEN LIIOITTELUA?!? Jos saat pojan niin aloite siitä uusi kolmen sarja Riku, Miku ja Viku
- Jenna
Hauska nimisarja... jatkoksi vaikka Jemina tai Jesse:)
- Nia
Mikä ihme vanhempia vaivaa kun pitää väkisin keksiä aivan tuulesta temmattuja ja tekaistun kuuloisia nimi??!! Jos tuo viesti ei ole vitsi, niin sääliksi käy lapsiasi.
Toivottavasti heistä ei tule sellaisia, jotka vanhempana katsovat tiinoja, annoja, nikoja ja pekkoja nenänvarttaan pitkin, vain koska heillä itsellään on niin 'erikoinen ja kaunis' nimi! - Jenita-91...
Eivät noi ees oo mitään väkisin väännettyjä muunnelmia,vaan ihan perus (ehkä vähän uudempii) nimii..Et enemmänkin nyt nää uusimmat kuten:Jenira,Jenisa,Jamina yms. kuulostaa oudoilt..
Mun nimi on kans Jenita ja oon nyt 17v.Ainoit huonoi puolii mihin oon ton nimen kaa törmänny on se,et sitä ei löydy almanakast (eli toisin sanoen mul ei oo nimipäivää). Ja sit se,et mut halutaan lähes aina mieltää jokskuks Janitaks,Janikaks tai Jeminaks..
Mut en tajuu mikä siit Jenitast nyt tekee niin oudon kuulosen?Meinaan eihän siin oo ku yhen kirjaimen ero Janitan kaa..Ja mun nimeks ei haluttu antaa Janitaa eikä Janikaa siks,ku muuten siin nimes ois ollu se "Jani" ja sehän on pojan nimi..- ..........
Selvä provohan tämä, mutta kaameat nimet kyllä.
- mutta että jenika...
Niin kannan ja ylpeänä siitä :)
- Primrose
Esimerkiksi
Jeniha
Jenija
Jenila
Jenima
Jenipa
Jenira
Jenisa
Jeniva - .,.,.-.-.,.,.
Jessika on huono nimi... kyllä sika!
Jennefer tai Jennifer
Jenneffer Sara Minea
Janet Sara Minea
Janet Minea
Janet Linnea
Janet Aurora - NoVoiHyvääPäivää
Ei millään pahalla, jos itse tykkäätte.. mutta sanonpahan vaan, että mielikuvitus on todellakin loppunut heti ensimmäisen jälkeen..
Vai että Jenina, Jenika ja Jenita.. ei nimissä mitään vikaa ole..
mutta vanhemmissa..??
Tulevat lapseni olkoon sitten Mirka, Mirko, Mira ja Miro. :) - Pertsaliisa
Pirjo tai Jorma
Ja meidän lapsethan on:
Jessiina (7v)
Jasmika (7v)
Jasmiina (7v)
Jessika (7v)
Janita (6v)
Jenita (6v)
Janina (6v)
Jenina (6v)
Janika (5v)
Jenika (5v)
Janniina (4v)
Jenniina(4v)
Jannika (3v)
Jennika (3v)
Jemina (2v)
Jemima (2v)
Jennifer (1v2kk)
Jimi (6kk)
Jesse (5kk)
Jerry (4kk)
Jorma ja Pirjo (kaksoset 3kk)
ja itsehän olen 15-vuotias teiniäiti Korsosta. - Anonyymi
Itseni nimi on Jenika :D
- Anonyymi
Jeninalle yleinen lempinimi on : JÖBIS
- Anonyymi
Sama tääl :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849