jäte

Oisko tietoo? Saako taajama-alueella pitää/käyttää perinteistä paskahuusia, jossa syötyleipä tyhjennetään talikolla ja rakennuksen nurkantakana kasvaa nokkosia.?
2335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ittellä ei oo näyttää pykäliä eikä mitään muutakaan tarkalleen, mutta kohtalaisen varma tieto on, että ihmisperäistä paskaa ei saa käsitellä taajama-alueella.

Äänestä
  • Ruikka paskan saa laskee siihin ,mihin se kerkee tulee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


proplema kirjoitti:

Oisko tietoo? Saako taajama-alueella pitää/käyttää perinteistä paskahuusia, jossa syötyleipä tyhjennetään talikolla ja rakennuksen nurkantakana kasvaa nokkosia.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu