Poliisille soitan vasta kun jonkun henki on vaarassa,lapsellisen typerää soittaa poliisille kaikista pienistä riidoista tai metelöinnistä,poliisin puuttuminen asiaan vain pahentaa tilannetta.
Pitää olla paha paikka
ennen kuin soitan poliisille
7861
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nuoret uusavuttomat ilmoittavat ihan kaikesta häiriöstä poliisille,se paapottu sukupolvi ei osaa/halua ratkaista pienintäkään ongelmaa itse.
Öitäni kenenkään idiootin takia.
Laki ja järjestys se olla pitää.
edes kotirauhasta mitään. Eikös sitä enää ole ?
Nyt kotiin palataan reissulta jopa klo:05.30!
Pienet lapset nukkuvan autossa usean tunnin!
Aikoinaan asuimme kerrostalossa ja se oli klo:22.00-06.00.
Kotirauha ja sen rikkomisesta sai jopa sakkoja.
Vuorotyöläisten kolistelut ei liion häirinneet,
kun suurin osa asukkaista oli heitä.
Metelit ja perheriidat oli poliisien hommia.
Sattui eräs mies väärän talon portaikkon viinalastinsa
kanssa ja soitteli asukkaiden ovikelloja.
Pienet lapset pelkäs moista reuhaajaa.
Naapurini hälyytti poliisin ja niin sai "mustanmaijan" kyydin.
Ei tervehtinyt moneen päivään,kun häpes tekoaan;-(
Minulla on opiskelut opiskeltavana ja töissäkin on lisäksi käytävä. Joten soitan heti kytät paikalle jos lepoaikanani jotkut keski-ikäiset tappelevat naapurissa. Luulisi että siinä iässä tajuaisi että kaikki ei pyöri vain oman navan ympärillä.
soitetaan kytät heti jos joku meuhkaa liikaa.
Nytkin on yksi vuokra-asukki viimeisellä varoituksella ja isännöitsijällä on häätöpaperit päivämäärää ja allekirjoitusta vaille valmiina.
Poliisit paikalle seuraavalla kerralla kun täällä mölyävät taas yökaudet ettei saa nukkua, monet menee aamuisin töihin. Töiden teosta ei tule mitään ellei ole nukkunut lainkaan yöllä ja itse ei niille voi mennä sanomaan sillä ei ole mitään tehoa ja ovat lisäksi agressiivisia ihmisiä. Juopoilla on aina syytä juhlaan joka muuttuu painajaiseksi joka kerta, ei siitäkään opita mitään. Inhoittavia meluajia niitä riittää.
Joku siis sai sinutkin kuriin.
Se vee...mainen naapuri??