Bora 1.6 -99 bensa . Missä vika kun Bora nostaa kierroksia aivan itsestään ja kierrokset nousee 2000-4500krm.Tätä Bora on tehnyt muutamia kertoja . Tänään Bora teki sen taas ja sammui itsestään.Eikä meinannut lähtä millään käyntiin, ja kun lopulta Bora käynnistyi se toimi moitteettomasti.(Onko -99 Borassa vika muistia)
Bora 1.6
5
1293
Vastaukset
kuulua elektroniikkapelin luonteeseen?
- Tuli kuntoon
Mootorin ohjausjärjestelmän, tai mikä se nyt on,
länpöanturi on rikki.
- ewrt34
Taitaa kaasuläppä temppuilla. Kaasuläppäkotelon puhdistusta ja uudelleensopeutusta kannattaisi kokeilla. Jos ei auta, niin koko läppä koteloineen vaihtoon.
- MirQ^^
Minulla on vm 03 oleva Bora ja se käyttää aina ajon aikana kierrokset nollissa ja nostaa ne takaisin. Matkan teko todella nykivää ja välillä se päättää jopa kaasua polkiessa sammua (ei mikään hieno tunne kun auto sammuu mutkassa "isolla" tiellä). Huollossa on käytetty (ja on siellä tälläkin hetkellä), mutta vikamuisti on tyhjä ja tyypit vaan levittelee käsiään.
Antura sieltä vaihdettiin, lopetti tuon 2 viikon ajaksi, mutta nyt alkoi taas.. - Lämpöanturi
Oli sama vika. Moottorin ohjausjärjestelmän lämpöanturi rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2742432Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001304- 1081211
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581155Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811106- 44972
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67907Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33777