Ilmaa pakoputken kautta

Nelitahti mopedissani on ns. hukkaputki. Kun otan joitakin osia tästä vekottimesta pois ja käynnistän niin tämä putki imee ilmaa.

Eli kone ottaa ilmaa pakopuoleltakin. Eikös tästä ole haittaa?
Pitäiskö koko hukkaputki tukkia?
6640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

systeemi, joka kierrättää pakokaasuja, autoissa näitä ainakin on, voisiko mopedissa olla?

Äänestä
  • Aloittaja

    No niin minulle on kerrottu, mutta sen hyöty on kuulemma minimaalinen.

    Äänestä

  • old_profile_44142 kirjoitti:

    No niin minulle on kerrottu, mutta sen hyöty on kuulemma minimaalinen.

    rojut. Ei niistä oo kuin haittaa vaan.

    Äänestä

letku olla,vaikuttaa varmasti seoksee ja tehoihi,saataa tulla ilaa mäännälle liikaa ja palaa puhki

Äänestä
  • ei öljylauhduttimen hermeettinen kondenssivesiletku. Se mitään seoksia sotke... pois vain.

    Äänestä

  • kaskun kirjoitti:

    ei öljylauhduttimen hermeettinen kondenssivesiletku. Se mitään seoksia sotke... pois vain.

    Ehkä se imee ilmaa pakoputkeen muun pakokaasun mukana eikä välttämättä koneeseen vedä ilmaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_44142 kirjoitti:

Nelitahti mopedissani on ns. hukkaputki. Kun otan joitakin osia tästä vekottimesta pois ja käynnistän niin tämä putki imee ilmaa.

Eli kone ottaa ilmaa pakopuoleltakin. Eikös tästä ole haittaa?
Pitäiskö koko hukkaputki tukkia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu