Pokemon anime kysymys

mun ois tarkotus ostaa pokemon neljännen tuotantokausen jakso dvd-boxin ja oon ehtiny hommata vasta nelos boxin. Oisko tietoo myydäänkö enään boxin 1,2 ja 3? Ainakaan Oulusta en löydä ja Discshopilla ei oo, eikä homeenterillä eikä oo cdonillakaan? Pokemon pelien lsäksi tykkään hirveesti tv-sarjasta.

6

381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NoJopas

      Itse tulin kyselemään että onko Pokemonin ensimmäistä kautta julkaistu suomessa dvd:llä? Aloitusviestistä päätellen on, mutta saatavuus on niin ja näin?

      • neljännen tuotanto kautta eli pokemon johto league champion. Niitä boxeja on julkastu neljä ja mulla puuttuu kolme niistä. Mulla ois monta jaksoo nauhalla vhs kaseteilla, mut on tarkotus saada noi jaksot dvd boxina.


      • NoJopas
        flareon85 kirjoitti:

        neljännen tuotanto kautta eli pokemon johto league champion. Niitä boxeja on julkastu neljä ja mulla puuttuu kolme niistä. Mulla ois monta jaksoo nauhalla vhs kaseteilla, mut on tarkotus saada noi jaksot dvd boxina.

        Noita bokseja minäkin olen nähnyt, mytta ei ole oikein enää pysynyt mukana. :D

        Haluaisin nähdä sarjan ihan ekoja jaksoja, saako niitä dvd:nä?


      • diivu_87
        NoJopas kirjoitti:

        Noita bokseja minäkin olen nähnyt, mytta ei ole oikein enää pysynyt mukana. :D

        Haluaisin nähdä sarjan ihan ekoja jaksoja, saako niitä dvd:nä?

        Mitenniitä on tarjolla ja just et vhs vai dvd,ite luulen ettei oo ekoja dvd.nä.. niit kyl on mis on May Netist saattaa löytää vanhoja suomeksikin aiankin aijemmin löyty..


    • diivu_87

      Tyhmää ku viimeviikon la oli pokemonejen vika jakso ku tv lehdessä luki että 10 tuotantokauden vika jakso ja täl viikolla ei tuu pokemoneja :(
      olis kiva tietää millon ja milt kanavalta alka tulee taas,vai pitääx vaan alka katto netistä! enkuksi.

      • subin juniori nyt näyttää pokemonia kymppi kautta seittemältä illalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3318
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      40
      2716
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2286
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2268
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2201
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      110
      2173
    7. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      1957
    8. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      20
      1939
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1924
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      86
      1682
    Aihe