Chrome

Pidän Chromen nopeudesta ja keveydestä, mutta siitä en pidä että välilehti irtoaa vähän väliä hiiren mukana uudeksi selaimeksi. Ymmärsitkö ? Olisko heitää neuvoja, muuta kuin vaihda selainta läppää ?! Kiitos !
5377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

se on selaimen ominaisuus. Napsauta hiiren osoitin paikallaan.

Äänestä

Kun haluat vaihtaa välilehteä, niin klikkaa välilehteä ja päästä hiiren napista irti ja siirry välilehti-palkin päältä pois. Jos pidät pohjassa hiirtä ja siirrät hiirtä osoittimen ollessa välilehti-palkin päällä, niin silloin siirrät sen omaksi ikkunaksi tai voit vaihtaa välilehtien järjestystä samassa ikkunassa.

Chromen ominaisuuksiin kuuluu, että välilehtiä voi järjestellä, raahata omiksi ikkunoikseen ja erillisiä ikkunoita voi vastaavasti raahata takaisin johonkin ikkunaan välilehdeksi. :)

Äänestä
  • ongelma ei kuitenkaan häviä. Sivut irtoilee kiireessä, ja on sitä muutkin sanoneet ja jättäneet juuri tuon ominaisuuden takia Chromen käyttämättä. Kyllä tällä pärjäilee kunhan on ajatus muakana juuri tuossa hiiren käytössä, rasittavaa silti. Ehkä ominaisuuden saa tulevaisuudessa pois ja ne välilehdet alkavat pysymään kunnolla kiinni.

    Äänestä

  • muttta kirjoitti:

    ongelma ei kuitenkaan häviä. Sivut irtoilee kiireessä, ja on sitä muutkin sanoneet ja jättäneet juuri tuon ominaisuuden takia Chromen käyttämättä. Kyllä tällä pärjäilee kunhan on ajatus muakana juuri tuossa hiiren käytössä, rasittavaa silti. Ehkä ominaisuuden saa tulevaisuudessa pois ja ne välilehdet alkavat pysymään kunnolla kiinni.

    Minulla ei ole mitään ongelmia Chromen käytössä saati välilehtien kanssa. Ei tarvitse edes ajatella koko hommaa. Välilehdet pysyvät paikallaan ja liikkuvat kun minä haluan niitä siirrellä. Oisko hiiressä/näppäimistössä sulla jotain vikaa sitten?

    Äänestä

Miten Chromella lähetetään sivu sähköpostilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


probleemi kirjoitti:

Pidän Chromen nopeudesta ja keveydestä, mutta siitä en pidä että välilehti irtoaa vähän väliä hiiren mukana uudeksi selaimeksi. Ymmärsitkö ? Olisko heitää neuvoja, muuta kuin vaihda selainta läppää ?! Kiitos !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu