lasteni nimet

Olenko mieheni kanssa onnistunut lasteni nimien annossa? Nimet saa arvostella. Sana on vapaa!


Peetu Vilhelm 4v.
Leevi Eevert 3v.
Veeti Mikael 6kk.
4259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

... enää kysellä, että "Olenko mieheni kanssa onnistunut lasteni nimien annossa?"?? Jos omasta mielestänne nimet ovat kivoja, niin eikö se riitä - silloin kai olette valinnassanne onnistuneet?!

Äänestä

Peetu nimestä en tykkää. Se on naapurin koiralla.
Leevi on ihana nimi!
ja veeti.. noh.. tänäpäivänä joka toisella pikkuisella tuntuu olevan nimi Veeti. Eli kovasti on huudossa nyt.

Äänestä

Peetu on ihan jees, Veeti myös vaikka on yleistynykin. Ja Leevi taas on kaverini koiran nimi, en laittas pojalleni.

Äänestä

Mikael on noista ainoa, jota voisin edes harkita omalle lapselleni.. Muut siis ihan hirveitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pirjo kirjoitti:

Olenko mieheni kanssa onnistunut lasteni nimien annossa? Nimet saa arvostella. Sana on vapaa!


Peetu Vilhelm 4v.
Leevi Eevert 3v.
Veeti Mikael 6kk.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu