Mitä mieltä olette Riu Lupita hotellista. Sekun on vähän syrjässä keskustasta, niin onko sieltä järjestettyä kuljetusta keskustaan. Rannalle ilmeisesti on. Kuinka useasti? Se on ilmeisesti jollain hotellialueella niin ajattelin pääseekö siitä hotellialueen läpi oikaisemaan rantaan ja keskustaan vai pitääkö se koko alue kiertää?
kertokaa
5
770
Vastaukset
- been there done that
Hotelli on hyvä, hieman kulunut, mutta siisti. Keskustaan on kävelymatka, mutta rannalle menevä bussi (2x tunnissa) pysähtyy puolessa matkassa, joten sillä pääsee hyvin keskustaan.
Hotellin huoneet ovat siistejä ja ainakaan minun huoneessasi ei ollut elukoita. Ruoka on ihanaa ja kaikkea hotellissa tarjottua voi syödä. Vaihtelua ruuan suhteen riittävästi. Henkilökunta on ystävällistä ja kaikki järjestyy:-)
Iltaelämä sopii perheille ja lapsille. Coctailit baarissa ihania ja hotellin yhteydessä oleva retkijärjestäjä toimiva sekä turvallinen.
Jos haluat helpon, "edullisen" All Inclusive -loman suosittelen. Menisin sinne uudestaan milloin vain. - erittäin rauhallinen paikka
Riu Lupita on ihan Golf-kentän vieressä, joten se sopii ainakin Golfaajille hyvin. Siitä ei pysty oikaisemaan suoraan rantaan tai muihin hotelleihin. Hotellista on kuljetus Lupitan omalle rannalle ja kärry pysähtyy myös matkan varrella, eli jättää pois ns. kävelykadulle (Play del Carmenin keskusta) menevän tien risteykseen. Hotelli sopii rauhalliseen lomailuun, eteenkin pienten lasten kanssa ihanteellnen paikka, samoin vanhemmille ihmisille, nuoret ei ehkä Lupitassa viihtyisi. On kaikista Playacarin Riu hotelleista kodinomaisin, minä en itse henkilökohtaisesti lomailisi kyllä Lupitassa. Olen päivän "retken" tehnyt Lupitan uima-altaille ja se riitti minulle, mutta rauhallista lomailua haluavalle se voisi olla ok. Kaunis puutarha jne. Kuka mitäkin sitten etsiin lomaltansa, hyvä kuvaus Lupitasta löytyy AM:n sivuilta sekä tietenkin Riu Lupitan omilta nettisivuilta.
- mihin saakka kulkee
eli pääsekö sillä kyydillä keskustaan ja takaisin kuinka myöhään, pääseekö siis vielä illalla?
- rantaklubille
mihin saakka kulkee kirjoitti:
eli pääsekö sillä kyydillä keskustaan ja takaisin kuinka myöhään, pääseekö siis vielä illalla?
Koska kyseessä on varsinaisesti kuljetus Lupitan rantaklubille, se on käytettävissä aurinkoiseen aikaan, jolloin yleensä rannalla ollaan. Iltakuljetuksia varten ovat taksit.
- Been there done that
mihin saakka kulkee kirjoitti:
eli pääsekö sillä kyydillä keskustaan ja takaisin kuinka myöhään, pääseekö siis vielä illalla?
Bussi kulkee auringon noususta auringon laskuun. muistaakseni viimeinen lähtee rannalta noin klo 18. Iltaisin kannattaa ottaa taxi. Se maksaa koko alueella n. 5 euroa / matka. Kerran maksoin enemmän, kun menin yhteen ostoskeskukseen. Olin siis matkalla yksin (nainen) ja turvallista oli, kun käyttää maalaisjärkeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3742675Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata632120Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111732- 771452
- 1091435
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861435- 271407
- 801287
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191283Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401166