Joskus tyhmyyttäni ruksasin 'muista salasana' ja 'muista minut'. Haluaisin nyt, ettei salasanani olisi muistissa sillä, kun käyttäjäriville kirjoittaa ID:ni ekan kirjaimen, loput salasana täydentyy automaattisesti ja kuka tahansa voi kirjautua sisään minuna. Tosin koneelleni ei muilla ole pääsyä, jos en avaa sitä itse. Mutta jos kuitenkin tulee tilanne, että joku muu käyttää konettani, niin heillä on vapaa pääsy yksityisalueelle.
Miten saan poistettua salasanan tai käyttäjätunnuksen. Haluan, että kone kysyy ID:n ja salasanan joka kerta.
Live Mese 2009 salasana pois muistista
6
1060
Vastaukset 6
- hmmmm
En nyt muista kun en ole omalla koneella ja tämä on vielä norjankielinen, mutta kokeileppa mennä ohjauspaaneli--->käyttäjienhallinta ja sieltä oma profiilisi ja sitten pitäs jossain vasemmalla olla jokin hallitse minun verkkosalasanaa. Eli se on sellainen .NET passport homma muistaakseni ja kun löydät oikean paikan niin se on sellainen ikkuna jossa avainikoni vasemmassa yläkulmassa ja sieltä pitää poistaa se oma osoite.
Live mesellä luulis pystyvän poistaa salasana muistista poistamalla vain ruksi sieltä 'Muista salasanani" kohdasta.
Pahoittelen viestin sekavuudesta...- L-koodaaja
Voi vitsit. Ei ollut apua neuvosta. Lista on ihan tyhjä. Mahtaako auttaa enää mitään, jos tässä vaiheessa määritän tilin käyttämään .NET Passportia?
- L-koodaaja
L-koodaaja kirjoitti:
Voi vitsit. Ei ollut apua neuvosta. Lista on ihan tyhjä. Mahtaako auttaa enää mitään, jos tässä vaiheessa määritän tilin käyttämään .NET Passportia?
Minun Mesessäni - versio 2009 - ei pysty poistamaan ruksia mistään kohdasta. Vaikka otan sen pois, täydentyy loput tiedot ittestään.
avaa Työkalut, valitse poista yksityistietoja ja rastitse sopivat vaihtoehdot.
näin Mozilla Firefox:sissa- kaikkea idioottia sitä
näkeekin. Ei tuollaista osaa, hommaa mies.
- Sandy1234
Jossain siinä ruudussa pitäisi lukea "Unohda minut" sitä kun painaa, kone unohtaa ID:si ja salasanasi. Jos haluat, että kone muistaa ID:n ruksaa vain muista minut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 831049
- 73882
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut109637- 43585
- 47582
- 30552
Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4536Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.164533Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61525Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t136518