pansai

PS3:n flopattua noloakin nolommin pitäisi tyhmimmillekin teistä olla päivänselvää, että HD-konsolipelaamisen ykköslaite ja kiistaton markkinajohtaja on XBOX360.

Mikä siinä faktojen hyväksymisessä voi olla noin käsittämättömän vaikeaa?
7219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Konsoleiden kuningasautopeli ei kelpaa panzaille, hän tykkää enemmän demosta jossa on 4 rataa ja muutama hassu auto. Noh makunsa kullakin, sanoi pleikkapoika ku työnsi konsolinsa hanuriin.

Äänestä

On vittu jätkälle (vai liekkö akka siltä tuo pillitys enemmän vaikuttaa) hirttänyt levy junnaamaan tuota samaa virttä. Ootko saanut tartunnan siitä kiistattomasta korjaustilastojen ykköslaitteesta?

Äänestä
  • Konsoleiden kuningasautopeli ei kelpaa panzaille, hän tykkää enemmän demosta jossa on 4 rataa ja muutama hassu auto. Noh makunsa kullakin, sanoi pleikkapoika ku työnsi konsolinsa hanuriin.

    Äänestä

  • Forza kolmosta odotellessa kirjoitti:

    Konsoleiden kuningasautopeli ei kelpaa panzaille, hän tykkää enemmän demosta jossa on 4 rataa ja muutama hassu auto. Noh makunsa kullakin, sanoi pleikkapoika ku työnsi konsolinsa hanuriin.

    En pelaa GT5 prog versiota koska ei kiinnosta kyseinen peli. Olen pelannut GT1-4 ja väliversiot ilolla.

    PS2 ja GT4 oli riittävä annos kyseiseen pelisarjaan!
    Eipä ole parempaa vielä imestynyt joten antaa olla, tosin ehkä GRID voisi olla se jos edes viitsin ajopelejä enää nyhrätä.

    Pelit tulevat olemaan jatkossa väkisinkin radoiltaan sekä mallinetuin ajoneuvoin karsitut määränä jos halutaan halvalla pelata! HD taso vaatii 8 kertaisen työn ja pelit eivät hinnaltaan voi nousta kertoimella 8.

    Xboxilla ei vielä yhtää HD peliä eikä edes pelidemoa ja kiukuttelevat täällä PS3:n sivuilla , HAH HAH HAH miten makea nauru voikaan olla!!!!!

    Heittäydy sinäkin lattialle kuin lapsi, haahahhahah!
    Päivän pelastaja pienen ÄO:n omaavasta boxilaisesta.

    Äänestä

Jos sille tulisi hyviä pelejä niin ehkä sitten, mutta nuorten väline niin antaa olla vain sitä jatkossakin.

Alan Wake voisi olla ehkä konsolin hankinnan edes joku peruste, mutta vaikuttaa nololta tekeleeltä joka jumahtanut paikalleen kehityksen ikeestä kuten PS3:n GT5 joka tuskin ketään enää jaksaa kiinostaa.

Itse olen täysin tyytyväinen omaan PS3:n toimintaan peleineen, joten melkoisen noloa on tulla tarjoamaan jotain "parempaa"? Eikö oikein viihdy boxin kanssa kun väärällä sivullakin roikutaan?

PS3 on 2 teraflopin konsoli, joten mitään mokaa tapahtunut kun kuittaa tehot vastustajiin tuostavain!
Pelintekijät tässä helisemässä kun eivät kykene tuottamaan HD tasoista peliä markinoille kuin muutamia/ vuosi.
Xboxille ei vielä yhtää sellaista tullut ja tuskinpa tulee koska 8 levyn pelit on naurettavaa viihdettä oikeasti.

On vain ajan kysymys kun MS ilmoittaa uuden konsolin tulosta ja se sisältää Blu-Rayn lopulta!!!

Kiitos upeasta itkustasi, olen otettu koska jopa hätähuutona nikkiänikin osin tapailtiin avuksi xboxpojujen riveihin epätoivoisesti, heh.
Varmasti vid*..., mutta koeta kestää kuin lapset selälleen heittäytyen!!!

Äänestä

Jos haluut pelata pelikonsolilla hanki PS3. Xbox 360 on ihan turha vehje. Pelit voi ilmaseks lataa Boxille, mutta kuka haluaisi huonoa laatua? Ostakee PS3 se on kuumin nimi.

Äänestä

DSi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viesti sinulle kirjoitti:

PS3:n flopattua noloakin nolommin pitäisi tyhmimmillekin teistä olla päivänselvää, että HD-konsolipelaamisen ykköslaite ja kiistaton markkinajohtaja on XBOX360.

Mikä siinä faktojen hyväksymisessä voi olla noin käsittämättömän vaikeaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu