Onko kellään kokemusta Kauhavan raudan tekemästä kiukaasta joka on ainakin samannäköinen kuin kun ikin pilari ja vastaavat.
Kuvia näkyy olevan heidän kotisivuillaan
Kuvia näkyy olevan heidän kotisivuillaan
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos teoriassa asiaa miettii, niin tuleeko tuosta kiukaasta nyt sitten vähän erimuotoisia löylyjä, kun verkon silmät on vähän eri muotoiset kuin IKI-kiukaassa? Mahtaakohan niitä kahta erottaa jos menee silmät kiinni saunomaan? Epäilen, että tuskinpa.
tonko vaan.. onkohan tuote testattu ja merkitty CE merkillä`? tuskimpa vaan...
Onhan noita itte tehtyjä "ikikiukaita" tullu nähtyä muuallakin. Toi nyt on aivan lähes yks yhteen kopio. Varmasti toimii jos vaan laite toimii. Itseänikin kiinnostaa ne ce ja fi merkinnät?
Toihan voittaa sen harviankin kopion! Lähes yks yhteen ikin kanssa:)
Meillä on ollut ko. kiuas 1,5 vuotta ja hyväksi on havaittu. On siinä FI ja CE-merkintä.
Taidat sekoittaa nyt ikikiukaan ja ton ikin näköiskappaleen keskenään??? Vai oletko tosiaankin ostanut tuolta kiukaan. Tarkistappa...
Oon kytkenyt molempia ikiä ja kauhavan rautaa ja noista kahdesta kauhavan rauta on paljon laadukkaamman oloinen, kuin iki-kiuas ja on siinä ce ja muut merkinnät. Ja täytyy muistaa, että "kauhavan rauta ei ruastu" :)
Muistuttaa jossain määrin ikiä, mutta näyttää tyylikkäämmältä. Ohjauskeskus varmaan markkinoiden tyylikkäin.
ohjauskeskuskin yhtä typerä kuin ikillä vai onko tapahtunu tuotekehitystä? :D
tuossahan on perinteinen ohjauskeskus joka on kiukaasa kiinni... ja aivan hirveä erillinen keskus jota Vuolux "kivikausiyrityskin" myy.
Ostettiin kiuas toukokuussa. Oli todella heppoisen ja halvan oloinen ja palautin sen takaisin. Ei meinannut ottaa takaisin vaikka palautettiin palautusajan puitteissa. Suuttuikin vielä päälle.
Koko firma on vähän omituinen. Kaverilla liian monta rautaa tulessa niin mistään ei tule oikein mitään hyvää?
Aivan hirvittävä firma en suosittele kenellekään! Mies on täys kusipää.