Onko kellään kokemusta Kauhavan raudan tekemästä kiukaasta joka on ainakin samannäköinen kuin kun ikin pilari ja vastaavat.
Kuvia näkyy olevan heidän kotisivuillaan
Kauhavan rauta
12
1928
Vastaukset
- IKI-kiukaasta?
Jos teoriassa asiaa miettii, niin tuleeko tuosta kiukaasta nyt sitten vähän erimuotoisia löylyjä, kun verkon silmät on vähän eri muotoiset kuin IKI-kiukaassa? Mahtaakohan niitä kahta erottaa jos menee silmät kiinni saunomaan? Epäilen, että tuskinpa.
- testihirmu
tonko vaan.. onkohan tuote testattu ja merkitty CE merkillä`? tuskimpa vaan...
- Keptikoot
Onhan noita itte tehtyjä "ikikiukaita" tullu nähtyä muuallakin. Toi nyt on aivan lähes yks yhteen kopio. Varmasti toimii jos vaan laite toimii. Itseänikin kiinnostaa ne ce ja fi merkinnät?
- Lippu ja lappu
Keptikoot kirjoitti:
Onhan noita itte tehtyjä "ikikiukaita" tullu nähtyä muuallakin. Toi nyt on aivan lähes yks yhteen kopio. Varmasti toimii jos vaan laite toimii. Itseänikin kiinnostaa ne ce ja fi merkinnät?
Toihan voittaa sen harviankin kopion! Lähes yks yhteen ikin kanssa:)
- hyvä sauna -parempi mieli
Meillä on ollut ko. kiuas 1,5 vuotta ja hyväksi on havaittu. On siinä FI ja CE-merkintä.
- KKDD
Taidat sekoittaa nyt ikikiukaan ja ton ikin näköiskappaleen keskenään??? Vai oletko tosiaankin ostanut tuolta kiukaan. Tarkistappa...
- molempia
KKDD kirjoitti:
Taidat sekoittaa nyt ikikiukaan ja ton ikin näköiskappaleen keskenään??? Vai oletko tosiaankin ostanut tuolta kiukaan. Tarkistappa...
Oon kytkenyt molempia ikiä ja kauhavan rautaa ja noista kahdesta kauhavan rauta on paljon laadukkaamman oloinen, kuin iki-kiuas ja on siinä ce ja muut merkinnät. Ja täytyy muistaa, että "kauhavan rauta ei ruastu" :)
- Mahdollinen asiakas
Muistuttaa jossain määrin ikiä, mutta näyttää tyylikkäämmältä. Ohjauskeskus varmaan markkinoiden tyylikkäin.
- muuten
ohjauskeskuskin yhtä typerä kuin ikillä vai onko tapahtunu tuotekehitystä? :D
- ohjauskeskuksesta
muuten kirjoitti:
ohjauskeskuskin yhtä typerä kuin ikillä vai onko tapahtunu tuotekehitystä? :D
tuossahan on perinteinen ohjauskeskus joka on kiukaasa kiinni... ja aivan hirveä erillinen keskus jota Vuolux "kivikausiyrityskin" myy.
- Mutti
ohjauskeskuksesta kirjoitti:
tuossahan on perinteinen ohjauskeskus joka on kiukaasa kiinni... ja aivan hirveä erillinen keskus jota Vuolux "kivikausiyrityskin" myy.
Ostettiin kiuas toukokuussa. Oli todella heppoisen ja halvan oloinen ja palautin sen takaisin. Ei meinannut ottaa takaisin vaikka palautettiin palautusajan puitteissa. Suuttuikin vielä päälle.
Koko firma on vähän omituinen. Kaverilla liian monta rautaa tulessa niin mistään ei tule oikein mitään hyvää?
- Kaikennähnyt
Aivan hirvittävä firma en suosittele kenellekään! Mies on täys kusipää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334159Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122624Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit392369Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811426Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1151416- 481169
- 781087
- 59953
- 45936
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921