Onko kellään kokemusta Kauhavan raudan tekemästä kiukaasta joka on ainakin samannäköinen kuin kun ikin pilari ja vastaavat.
Kuvia näkyy olevan heidän kotisivuillaan
Kauhavan rauta
12
1912
Vastaukset
- IKI-kiukaasta?
Jos teoriassa asiaa miettii, niin tuleeko tuosta kiukaasta nyt sitten vähän erimuotoisia löylyjä, kun verkon silmät on vähän eri muotoiset kuin IKI-kiukaassa? Mahtaakohan niitä kahta erottaa jos menee silmät kiinni saunomaan? Epäilen, että tuskinpa.
- testihirmu
tonko vaan.. onkohan tuote testattu ja merkitty CE merkillä`? tuskimpa vaan...
- Keptikoot
Onhan noita itte tehtyjä "ikikiukaita" tullu nähtyä muuallakin. Toi nyt on aivan lähes yks yhteen kopio. Varmasti toimii jos vaan laite toimii. Itseänikin kiinnostaa ne ce ja fi merkinnät?
- Lippu ja lappu
Keptikoot kirjoitti:
Onhan noita itte tehtyjä "ikikiukaita" tullu nähtyä muuallakin. Toi nyt on aivan lähes yks yhteen kopio. Varmasti toimii jos vaan laite toimii. Itseänikin kiinnostaa ne ce ja fi merkinnät?
Toihan voittaa sen harviankin kopion! Lähes yks yhteen ikin kanssa:)
- hyvä sauna -parempi mieli
Meillä on ollut ko. kiuas 1,5 vuotta ja hyväksi on havaittu. On siinä FI ja CE-merkintä.
- KKDD
Taidat sekoittaa nyt ikikiukaan ja ton ikin näköiskappaleen keskenään??? Vai oletko tosiaankin ostanut tuolta kiukaan. Tarkistappa...
- molempia
KKDD kirjoitti:
Taidat sekoittaa nyt ikikiukaan ja ton ikin näköiskappaleen keskenään??? Vai oletko tosiaankin ostanut tuolta kiukaan. Tarkistappa...
Oon kytkenyt molempia ikiä ja kauhavan rautaa ja noista kahdesta kauhavan rauta on paljon laadukkaamman oloinen, kuin iki-kiuas ja on siinä ce ja muut merkinnät. Ja täytyy muistaa, että "kauhavan rauta ei ruastu" :)
- Mahdollinen asiakas
Muistuttaa jossain määrin ikiä, mutta näyttää tyylikkäämmältä. Ohjauskeskus varmaan markkinoiden tyylikkäin.
- muuten
ohjauskeskuskin yhtä typerä kuin ikillä vai onko tapahtunu tuotekehitystä? :D
- ohjauskeskuksesta
muuten kirjoitti:
ohjauskeskuskin yhtä typerä kuin ikillä vai onko tapahtunu tuotekehitystä? :D
tuossahan on perinteinen ohjauskeskus joka on kiukaasa kiinni... ja aivan hirveä erillinen keskus jota Vuolux "kivikausiyrityskin" myy.
- Mutti
ohjauskeskuksesta kirjoitti:
tuossahan on perinteinen ohjauskeskus joka on kiukaasa kiinni... ja aivan hirveä erillinen keskus jota Vuolux "kivikausiyrityskin" myy.
Ostettiin kiuas toukokuussa. Oli todella heppoisen ja halvan oloinen ja palautin sen takaisin. Ei meinannut ottaa takaisin vaikka palautettiin palautusajan puitteissa. Suuttuikin vielä päälle.
Koko firma on vähän omituinen. Kaverilla liian monta rautaa tulessa niin mistään ei tule oikein mitään hyvää?
- Kaikennähnyt
Aivan hirvittävä firma en suosittele kenellekään! Mies on täys kusipää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1038199Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1017482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot885646Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885606Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194810Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1282591Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592485Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81455Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71424Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa521305