Minkä kokoisia on teidän lasten huoneet? Onko toimiva? Mitä isoja huonekaluja siellä on (sänky, pöytä, vaatekomero....)?
LASTENHUONEEN KOKO!
8
3031
Vastaukset
- huone
Neliömäärää en osaa sanoa (en jaksa etsiä papereista). Hyvin sinne sopii aikuisten sänky, iso expedit hylly, nojatuoli, hoitopöytä, muutama muu pienempi kaluste, lasten pöytä ja tuolit ja vielä jää tilaa leikkiä. Huoneen yhteydessä on vaatehuone.
Hyvin tuo pienelle taaperolle riittää. Täytyy sitten myöhemmin katsoa, josko pitää vaihtaa lasten huoneeksi joku isompi huone mutta toistaiseksi lastenhuoneena on talon pienin huone. Leluja on kyllä paljon olkkarissakin ja siellä paljon myös leikitään, niin että ei tuon lastenhuoneen tosiaankaan toistaiseksi tarvitsisi olla isompi.- isoin huone
En käsitä niitä jotka tuuppaavat muksunsa pienimpään komeroon, se on jo lastensuojeluasia.
Meillä annetaan aina lapsille isoin huone, taulu-tv, ym nykyajan laitteistot, piano, ym harrastustarvikkeet. - taulu-tv!!!
isoin huone kirjoitti:
En käsitä niitä jotka tuuppaavat muksunsa pienimpään komeroon, se on jo lastensuojeluasia.
Meillä annetaan aina lapsille isoin huone, taulu-tv, ym nykyajan laitteistot, piano, ym harrastustarvikkeet.Teidän tarvitsee antaa lapselle isoin huone, kun teillä isoinkin huone on koppi. Meillä isoin huone on 50 neliötä, lapsihan eksyisi sinne;)
- meillä näin
isoin huone kirjoitti:
En käsitä niitä jotka tuuppaavat muksunsa pienimpään komeroon, se on jo lastensuojeluasia.
Meillä annetaan aina lapsille isoin huone, taulu-tv, ym nykyajan laitteistot, piano, ym harrastustarvikkeet.Ilmoitatko saman tien lastensuojeluun, kun meidän lastenhuone on noin 8 neliötä?
- kokona
2 lasta asuttaa n. 4,5 m x 3,5m kokoista huonetta. Huoneessa on 2kpl 2-ovista vaatekaappia, kerrossänky, 2 kirja(lelu)hyllyä ja koulupöytä. Pian siirrämme samaan huoneeseen kolmannen lapsen sängyn ja vaatekaapin.
- 4veen äiti
Kaksi makkaria löytyy, samankokoisia, joten ei tartte pähkäillä. On kaappi/pöytä/sänky yhdistelmä että jää leikkitilaa. Ja taulu TV DVD löytyy, kunnon kulutusta kestävä ja paikallaan pysyvä matto. Kattovalo ja lukulamppu. Huone on "rauhallisemmassa" päässä taloa, että päikkärit yms. onnistuu paremmin.
- on 4 lasta 6,8,9,10v
huoneen koko n 18 neliöö kerros sänky missä alasänky 120cm ja yläsänky 80cm levee ja sitten normi 120cm levee sänky, kirjoituspöytä tv hyllykkö ja vielä jää tilaa leikeillekkin. ja kaikki tämä samassa huoneessa.
- hömps
2 alle kouluikäistä lasta, meillä on levittäydytty koko taloon eli lapsien ei oleteta tekevän kaikkea valveillaoloaikanaan omassa kopissaan. Siis yks makuuhuone heille yhteisesti jonne mahtuu lastensängyt, yöpöydät sekä satukirjoille huoneenjakava hylly. Vaatehuolto/pukeutumishuoneessa kaikkien vaatekomerot. Erikseen löytyy leikkihuone jossa voi pelata ja katsoa käytönkestävällä sohvalla telkkaa, sekä työhuoneessa sijaitseva pieni askartelunurkka (pöytä, työtuolit) sekä siellä hylly tarvikkeille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1132332Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from341912Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen281872- 1021856
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276481855Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la571142- 1101046
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20923- 54870
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110847