ASEENI JUMITTAA

niin aseeni on prooairsoftista ostettu g&g:n mp5 carbine combo. Aseessa on sellainen vika että liipasin jumittuu kun ampuu semillä ja sitten kun käyttää sarjalla ja ampuu niin semi alkaa taas toimia ja aseeni tekee sitä monesti. mikä mahtaa olla vikana??? SUURI KIITOS VASTANNEILLE!
4238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

epäilen, että tuo ratas on mennyt pykälän väärään suuntaan koneen sisällä ja nytten semi olisi muka varmistin, sarja olisi semi ja sitten yksipykälä puuttuu joten rattaasta aika varmasti kiinni...

Äänestä
  • saattaahan se niinkin olla mutta en usko, koska varmistin on varmistin ja sarja on sarja.

    Äänestä

  • softaaja täältä kirjoitti:

    saattaahan se niinkin olla mutta en usko, koska varmistin on varmistin ja sarja on sarja.

    niin ja tietääkö kukaan onko ase helppo purkaa ja koota jos ei ole aseita ennen kovin paljon koonnut ja purkanut. Olen koonnut vain jousitoimisia aseita.

    Äänestä

Ammu sarjaa ja vaihda sitten takaisin semille. Ihan normaali vika sähköaseissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


softaaja täältä kirjoitti:

niin aseeni on prooairsoftista ostettu g&g:n mp5 carbine combo. Aseessa on sellainen vika että liipasin jumittuu kun ampuu semillä ja sitten kun käyttää sarjalla ja ampuu niin semi alkaa taas toimia ja aseeni tekee sitä monesti. mikä mahtaa olla vikana??? SUURI KIITOS VASTANNEILLE!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu