Miten numero estoon?

Eräs idiootti, jonka tavallan tunnen soittaa aina aamuyöstä kun on baarissa. Olen perin kyllästynyt, kun joskus öisin on pakko pitää kännykkää päällä. Voiko numeron estaa jotenkin?
1166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

siten, että kun se numero soittaa niin puhelin ei soi. Sen saa ryhmävalinnasta tai mikä se nyt olikaan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllästynyt... kirjoitti:

Eräs idiootti, jonka tavallan tunnen soittaa aina aamuyöstä kun on baarissa. Olen perin kyllästynyt, kun joskus öisin on pakko pitää kännykkää päällä. Voiko numeron estaa jotenkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu