XPERIA X1

trilobiitti

Jebulis, eli onko kellään OMAKOHTAISIA kokemuksia äxykkösestä, niin kuin minkä laatuinen kamera on tai käyttis verrattuna nokian S60. Saako meilit synkattua pc:hen, miten gps toimii/maksaa ja onko muuten vaan surkee tai huippu..?

5

1056

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussiii..
    • kerkko69

      mulla on toi enkku malli vielä, mitä mulla on noita puhelimia ollut tää toimii tosi hienosti. gsp on mielestäni nopea ja kamerassa yllättävän hyvät sääsöt valikossa, juuri säätelin sitä ja kokeilin kuvata, normaalisti kuvaan Canon eos 1000D järkkärillä ja siinä jälkihän on tosi tarkkaa, mutta kyllä noi kuvat kännyllä on verrattuna moneen saman tehoiseen känny kameraan mielestäni on yllättävän siistejä, aluksi luulin ettei ne kuvatonnistu millään, mutta opetella sen käyttöä kyllä kannatti, sain kuvista paljon parempia kun jaksoin vähän säädellä niitä juttuja sieltä.synkroni toimii erittäin helposti outlookin kanssa, ainakin vistassa, asetukset paikoilleen ja kaikki tiedot mitä koneella teet niin päivittyy heti ja automaattisesti kännyyn. kalenterit, soittotietojen muokkaus outlookilla jossa voi henkilöiden tietoja muokata mielinmäärin, ynnä muut jutut. se mun käyttöä hiukan on hidastanut kun tää on enkuksi, suomi helpottaisi omaa käyttöä ainakin. koitin kysellä SE.ltä saisiko ostettua suomi ohjelman luuriin mutta eivät kai tajunneet mitä olin kysymässä. itse olen jo kauan luottanut SE.n luureihin ja ne ovat mielestäni paljon varmatoimisempia kuin esim. paljon ostettu Nokia. esimerkiksi ostin pojille jouluksi 2 nokiaa ja molemmat tilttasi jo 4kk käytön jälkeen ja piti ohjelmat ajaa luureihin uusiksi, mutta olivat tietty paljon halvempia kuin toi X1.

      • JH

        Kyllä tohon enkkuversioon saa suomisoftan jälkeenpäin. Se vaan täytyy itse laittaa. Mulla on itsellä asennettuna HTC:n TouchFlo 3d.


    • Kohta entinen Saunalahden asiakas...

      Ostin SAUNALAHDELTA pakettilaitteen suomisoftalla. Mitään muuta ei ole ollut kun ongelmia. Laite ollut käytössä n. 5 päivää, ja loput ollut matkalla huoltoon, huollossa tai tulossa sieltä. Laiteessa ollut kaikki mahdollinen virhe, ja operaattori ei ole halukas keskustelemaan kaupan purkamisesta.

      VAROITTAVA SANA: SAUNALAHTI, XPERIA ja WINDOWSIN MOBILE suomiversio -yhdistelmä

      Tiedän mistä niitä centtejä tulee....SAUNALAHDELLE

    • trilobiitti

      Joo, sellainen tuli hommattua ja en kauaa jaksanut katsella..
      Kömpelö, hidas, surkea kosketusnäyttö, kahden käden puhelin.
      Windows ei toiminut siinäkään.
      Myin pois.
      Yleisarvosana 0, huono, suorastaan surkea esitys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      147
      5514
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      138
      3611
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      126
      3339
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3223
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      43
      2714
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      51
      2304
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      24
      2240
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      229
      2186
    9. prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!

      Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".
      Maailman menoa
      11
      1924
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      93
      1826
    Aihe