onko sinua huijattu aprillipilalla

minua ei ole huijattu aprillipilalla
22149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on tosi monta kertaa...

Äänestä
  • Istuin iltapäivällä 99:ssä kun kaksi miestä lähestyi pöytääni. Kertoivat minulle tulleen puhelun. Ihmettelin kuka minulle osaisi tänne soittaa. Mutta kun näin luurin olevan tiskillä, nuosin.
    Joku sisäinen ääni kuitenkin kuiskasi varoitustaan ja sanoin- Voi ei nyt on aprilli päivä-
    Seurasin kuinka he saivat usean henkilön menevän vastaamaan puhelimeen-
    Mielestäni se oli kiltti pila. Enään tuollanen ei onnistyisi kun kiinteät verkko puhelimet on historiaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vältellyt kirjoitti:

minua ei ole huijattu aprillipilalla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu