mikähän mättää ? koneella "lähes" toimiva mandriva. nyt taas automaattiset päivitykset haki "jotain" en tiä mitä äänet hukas vaikka oikeaa ajuria näyttäis. näyttöön ei suostu ottamaan oikeaa ajuria?? nyt esim youtuben videot vetää kuorman 100% onko niin et nöyrä paluu windowsiin on edessä ?? en kaipaa vastauksia "sinun koneesi on epäsopiva" se kun tuntuu olevan in nykyään. käytän maksullisia palveluita enkä enään haluaisi maksaa ns ilmaisohjelmasta...ps. on kuulemma nopein asentaa aina uudelleen silti päivitys on se kompastus mihin kaikki kaatuu.
apuva
taas...
11808
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Windows toimii aina ja ikuisesti, vaihda Vistaan!
Siellä saat paremmat neuvot kuin täällä.
Tuo on oikea paikka. Menet foorumille ja kysyt sieltä, saat asiallisen vastauksen. http://mandriva-fi.org/mediawiki/index.php?title=Etusivu
Eikö niin.
?????????????!!
Kivahan noita Linuxeja on kokeilla ja säätää, mutta kun on tarkoitus tehdä muutakin kuin käyttöjärjestelmän viilailua ja fiksailua niin sitten vaan XP sisään ja ohjelmat perään ja eikun käyttämään.
Mikkismerkonomeille kestämätön paikka niin pitää trollata mielikuvitusongelmilla. ;)
tuonlaista vastausta vähiten kaipaan mikä teitä linuksin käyttäjiä vaivaa ?????? haluaisin käyttää mandrivaa vaikkei siinä ihan kaikki toimi mut kun se tulee liian kalliiksi. minun lisälaitteet on lähes kaikki yhteensopimattomia mut ensin perus asiat toimi , päivityksessä ongelmia minulla on toinen kone jolla teen tärkeät työt ja siinä on windows.
mandriva palstalle sieltä tuli vettä niskaan hrr kylmää. ostettu mandriva varmaan toimii mutta ilmais versio ääh ..mulle riitti on sellasta sakkia ettei mitään tietoa saa muutaku pottuilua trolli---sopimaton kone- et osaa- voi piirakka jos osaisin miksi kyselisin? päätin laittaa windowsin takaisin se ainakin toimii ja saa apua pienissä ongelmissa. son moro ja kiitos hyvistä neuvoista..
>...son moro...
Koeta pärjäillä sen Wintoysin kanssa. ;)
>...mutta ilmais versio...
Onko tämäkin pelkkä oman vilkkaan mielikuvituksen tuote kuten koko kysymyskin?
Jos ei niin laitahan linkkiä siihen vastaukseen. LOL
Samalla voisit hieman selvittää motiivejasi. Mitä sinä siitä hyödyt että ihmiset käyttää matoimuria?