oli tekemistä lauantai iltana Taidetehtaan kulmilla oli ainakin tusinan verran sinipukuisia liikkeellä ??? Ohikulkeneena ihmettelen suuresti ????
Mitäköhän Poliisilla
ja koiralla
152451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Taidampa arvata, että ollut pieni ratsia.
juttu.
Porvoossa.
jollakin jotain omaperäistä, niin vasikat laulaa oopperaa aiheuttaen Vaikka Mitä turhaa paskaa.
jostain kumman syystä I KNOW.
Olisikohan nyt Vasikat? Epäilen, kyllä on tainnut kerho herättää muuten huomiota, mutta täysin laillista on toiminta, siten tälläinen poliisi-koira operaatio tuntuu todella kummalliselta.
...että tuo grönman tarvitsee uudet tilat ravintolalle.
Eikös kyseinen ihminen ole jo parin ravintolan/kuppilan tilat itselleen hankkinut??
Eihän nyt rölli, sehän on niin pyyteetön ja mukava mies.....
Kovasti täällä ja etenkin Hesarin sivuilla hoetaan homman olevan laillista. Kertonee, että kirjoittajat ovat hommaan osallisia.
Se ei kuitenkaan ole meidän asiamme vaan syyttäjä päättää onko hänen käsityksensä mukaan laillista. Ja sitten viimekädessä oikeus päättää.
Ei poliisi kovin heppoisin perustein tee ratsiaa.
Niin, eikä poliisi heppoisin perustein mätki putkassa juoppoja? Sitäkin vaan sattuu ja tapahtuu.
Niin tai tutkinnanjohto jättää tutkimatta rikoksia.Ennakko asenne joka on tutkinnanjohdon omassa päässä.Näitäkin sattuu.
En nyt millään jaksa sisäistää miten kirjoitettu liittyy asiaan.
Seuraavaksi ketjuun tietysti osallistuu joku joka alkaa haukkua Porvoon sosiaalitoimea, sitten puidaan sihteerisopimus. Rolli on tietysti jo vedettykin ketjuun.
Eikös tämä kaupunginjohtajan eroaminen tapahtunut kummasti miltei heti ratsian jälkeen..?
joskus siellä kaljalla?
Ei Porvoon poliisi ketään putkassa hakkaa, jos hakkaa niin jo kiinniottotilanteessa vähän rajummat otteet, sekin omasta yhteistyöhalukkuudesta kiinni. Ainakaan minuun ei ole koskettu sormellakaan, hyvää huolta on pidetty. Taitaa olla vanhoja legenda juttuja nuo poliisin suorittamat putkapahoinpitelyt, ovat nykyisin niin sivistyneitäkin, ettei kännisiin tai rikoksentekijöihin viitsi liata näppejään.
Ei poliisi pamputa ei, mutta taidat olla aikamies? Kun saavat nuoria jannuja putkaan, tekevät huumeratsian, eli haarat levälleen ja tutkitaan suolen sisältö. Kumihanskat naukuu ja hymyssä on poliisin suu.
Tässä ovat ansioituneet eräät veljekset, jotka virkaa alakerrassa pitävät. Nuoret jampat kun ei tiedä, että ruumiin sisäistä tarkastusta ei saa tehdä, mutta eivät uskalla valittaakkaan.
Näiden ansioituneiden veljestenkin täytyisi ottaa huomioon, älä lyö lyötyä, liika nöyryytys on liikaa, jos näin tapahtuu, mitä kerroit? Aina saa niittää itse ennenpitkää omaa menneisyyttään ja varmaan tulee vastaan myös se tilientasauspäivä, ihmismieli on vaan semmonen, kannattaisi välillä ajatella mitä tekee. Sitä paitsi on lainvastaista mennä ketään ronkkimaan vaikka olisi 10 kinder-munaa röörin puolella. Tutkintapyyntö vantaan poliisiin suosittelen, ja tämä hymyssä suin,onko kyseiset poliisit jos näin on tapahtunut, halunneet mahdollisesti nöyryyttää asiakasta vai onko kysessä oman perverssion tyydyttäminen vai nämä yhdessä, rikos jokatapauksessa. Enpä tiedä mitä ajatella...
Eiköstäkös ruumiin sisäistä tarkastusta saa tehdä vain patologi? Semmonen on mulla käsitys.