Borzoi?

tuuliviiri5

Omistaako kukaan borzoita eli venäjänvinttikoiraa? Netistä on vaikea etsiä tietoa niiden luonteesta, ja esim. voiko taloudessa olla kääpiökokoista koiraa vai onko riski että joskus heräisi saalistusvietti? Minulla on toy-kokoinen koira, ja jumaloin boirzoita. Patti :D Kuitenkin olisin kiinnostunut kuulemaan rodun tarpeista kiitos!

5

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • borzoita

      havittelevat niitä jotekin tyhmiksi koiriksi eli siis etteivät erottaisi oman lauman pieniäkin koiria koiriksi vaan pupuiksi?

      Juu ei vaan tosi älykäs ja viisas koira, ei edes ne vieraat koirat saa ajojahtia aikaiseksi.

      Itsellä elää borzoi kahden pienen koiran kaverina, jokainen hengissä ;)

      • Hukka-Musti

        Kyllä venakot antavat pupujenkin olla rauhassa, jos samaan perheeseen kuuluvat ja koirat ovat pentuina sen jo oppineet.


      • ;-DD;-D
        Hukka-Musti kirjoitti:

        Kyllä venakot antavat pupujenkin olla rauhassa, jos samaan perheeseen kuuluvat ja koirat ovat pentuina sen jo oppineet.

        IHAN SEKO hukkaputki!! :-D


    • Friidu5

      Kertokaapa ystävälliset sielut miull, miksen ottaisi
      borzoita?

    • 12344555

      Kyllä varmasti borzoi oppii kunnioittamaan sinun kääpiökoiraasi,kun pentuna sen venakon otat.Alistuu vanhemmalleen ja vanhempana oppii leikkimään ja juoksemaan pienen koiran kanssa.Saalistusvietti herää yleensä ulkona kun borzoi näkee juoksevan kissan,jäniksen tai oravan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      2470
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      196
      1157
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      113
      1071
    4. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      389
      930
    5. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      296
      888
    6. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      66
      858
    7. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      841
    8. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      89
      837
    9. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      829
    10. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      51
      743
    Aihe