Moi,
Eli mistä saisin vastaavat itse hallittavat dns-palvelut redirectit ilman että tarvitsisi ostaa mitään webbihotellia tai olla omaa palvelinta domainia varten. Siis vastaavat kuin Joker.com tarjoaa esim com-domaineille. Tietenkin mahdollisimman halvalla. Myös edullinen fi-rekisteröinti olisi mukavaa, koska yleensä palveluveloitukset rekisteröinnistä/domainin siirrosta ovat kohtuu korkeat.
Samaan kysyisin vielä, että onko URL Frame joku DNS:n vakio ominaisuus vai vaatiiko ficora että A-NAME on aina määritelty?
FI-domainille palvelut Joker.com -tyyliin
2
612
Vastaukset
- hinnoista
Tuota .fi domainia tuskin saat mistään "erityisen halvalla", Ficora perii siitä kiinteän maksun ja yleensä Webhotellit yms. eivät ota siitä ylimääräistä itselleen (tai jos ottavat niin summa on euro/pari vuodessa).
Fi domainin osalta hinnoista ja vaatimuksista löytyy parhaiten infoa Ficoran sivuilta, erilaisilla foorumeilla on usein enemmän "musta tuntuu" tietoa kuin oikeaa faktaa, siksi en tässä niitä ala kertoakkaan vaan kehoitan katsomaan Ficoran sivuilta niin saat kerralla oikeaa tietoa ilman että joku alkaa väittää jotain muuta.- Jorma999
Kyllä ficoran vaatimukset ovat hanskassa. Nyt vain yritän saada vinkkejä palveluista jotka täyttävät minun vaatimukseni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911264Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221118- 70840
- 48834
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53770Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50705- 33682
- 60679
- 52647
- 50645