Tietääkö kukaan onko netistä mahdollista saada jotain ohjelmaa esim. miniläppäreihin geokätköilyä varten?? Eli onko pakko hommata gps geokätköilyä varten vai löytyykö jotain ohjelmia, joita voisi koneelle ladata??
Geokätköily
3
1051
Vastaukset
- vähän mitä oikein tarvitset?
Mitä sen ohjelman pitäisi sitten tehdä?
GPS:ää ei muuten tarvita, pelkällä kartallakin pärjää hyvin.- kairan kulkija
On typerää kantaa paperista karttaa kun sen voi kantaa kannettavassa tietokoneessakin muisti-tikussa tai-kortissa joka ei pal paina, aatelkaa oikein ajatuksen keralla miten kätevä geokätköilyssä :)))
- kätköilijä
Miten siis ajattelit tuota miniläppäriä käyttää? Onhan noita ohjelmia mutta tarvitsethan, joka tapauksessa jonkin sortin gps (vaikka bluetoothilla) liitettäväksi siihen läppäriin että se näyttää sijaintisi.
Jos taas haluat vain käyttää sen kanssa karttaa niin saahan sieltä kätköjen kuvauksista vaikka karttapaikan kartan jonka avulla voit paikalle suunnistaa. Etkä tarvitse mitään ylimääräistä ohjelmaa siihen läppäriisi.
Kannettavan GPS hankkiminen ei ole välttämätöntä. On monta muutakin tapaa kätköillä. Jotkut käyvät kätköillä pelkän kartan kanssa, toiset taas kätköilevät kännykkäsovellusten avulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku655320Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti732606- 2702463
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362379Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191804Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2281547Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai541151- 901076
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131073- 851060