Minua ärsyttää kun nykyisin ei saa todella kiristämättömiä miesten sukkia.
Miesten sukkia
10
1393
Vastaukset
- Sukkisboy
Sukkahousuja ? Eivät kiristä ja tukisukkiset auttavat jalkojasi väsymästä.
- M.vm-50
Minulla on myös sama ongelma.Kun lähestyi "miehenikää"alkoi sukat jättää pahan rannun,vaikka piti olla kiristämätön.Olen käyttänyt sukkahousuja useamman vuoden ajan.Tukisukkiksia käyttäessä jalatkin voi paremmin.Suosittelisin kokeilemaan,jos on jalkojenkanssa ongelmia.
- valmistetaan
kyllä ongelma on valmistajien tiedossa.
Niitä kutsutaan esim. diabetes-sukiksi. Esim. Instrussa myydään kiristämättömiä sukkia.Onnea etsintään, sukkahousutkin ovat hyvä vaihtoehto kuten jotkut jo kertoivatkin!
esim.
http://www.efishop.fi/product.cfm?id=5&opprkode=09900&gclid=CO-WvLnc4JkCFcIUzAodSUlErw
http://www.tanjanratsutila.com/kauppa/index.php?act=viewProd&productId=1360
http://www.instru.com/hyvaolo/sukat-001.php - Denier
Minä olen käyttänyt Ergeen Ergolan polvipituisia
sukkia. Ei kiristä ja pysyvät hyvin ylhäällä.
Nilkka pituisissa valinvaraa on enemmänkin esim.
Falke, Sidoste. Hinnat kyllä vaihtelevat.
Onhan nuo toisten ehdottamat sukkahousut yksi
vaihtoehto, mutta aina ei nekään tule kysymyseen.
Moniin tilanteisiin ne on sopimattomat. - käytä
Norlynin tukisukkahousuja.
- sukanvarsi
puuvillasukkia löytyy. Diabettikolle oivat ja itsekin nesteenkerääntymisen vuoksi käytän. http://www.karkelonsukka.fi/tuotteet/puuvillakirist.html http://www.sukkanet.fi/index.php?manufacturers_id=10 http://www.tesema.fi/tuotteet_miehet.htm http://www.erareppu.kotisivukone.com/tuotteet.html?id=2/4 kiristämättömät lämpöfroteevillasukat. Myös nk lentosukat eli polvisukat on passelit. Aina ollaan sukkahosumiehiä heti homottelemassa- ne on osoittautunet talvella käyttökelpoisiksi turvotuksen vuoksi. Kun ikää tullee -tulee myös vaivoja. Perässähän hintti tulet !
- Anonyymi
www.sukat.com :ista löytyy laaja valikoima kiristämättömiä sukkia. Tilaa sukat kätevästi netistä postilaatikkoosi! www.sukat.com
- Anonyymi
https://www.sukat.com/sukat/miesten-sukat/ täältä löytyy hienoja sukkia!
- Anonyymi
Täältä löytyy naisille sekä miehille puristamattomia sukkia:
https://www.sukat.com/sukat/naisten-sukat/naisten-kiristamattomat-sukat/
https://www.sukat.com/sukat/miesten-sukat/miesten-kiristamattomat-sukat/- Anonyymi
Sun linkit on vanhoi ja ne on nää :D :
https://www.sukat.com/naisten-sukat/
https://www.sukat.com/miesten-sukat/
https://www.sukat.com/naisten-kiristamattomat-sukat/
https://www.sukat.com/miesten-kiristamattomat-sukat/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074957Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744281579- 1921146
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111123Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk181044Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826