ja joko löytyi varakas kampaamon tai hieromalaitoksen omistajarouva elättäjäksi, vai onko taas mentävä Saksaan 'opiskelemaan' ja keräämään vähän pesämunaa.
Toimiko
Teron tv-mainos...
272153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ookko nyt jo uniakin nähnyt, että oikein tv-mainoksen näit, kyllä sulla nyt pyörii vaan yks asia mielessä, relaa ihan pikkasen jo ettei pääsis aivan valloilleen tois sun mielikuvitus. Sellaset kuvitelmat tulee usein uniin.
on kihloissa Saksassa asuvan naisen kanssa jolla on lapsi? Oli kuulema siitä maininnut BB-talossa.
Mun mielestä kyllä se nyt vonkaa Anniinaa, eikö kukaan usko? Selvät merkit oli jo talossa viimeisellä viikolla ja aiemminkin Saksa-viikolla kun kysyttiin kuka olisi mahdollinen pitkäaikainen tyttöystävä, Tero sanoi, että Anniina, kolme kertaa sanoi ja katsoi Tuulia merkitsevästi.
Terohan oli valmis Anniinaan jo ekana yönä bb:n jälkeen kun ne laitettiin samaan huoneeseen Klaus K:ssa. Ajatelkaa nytte, kolme kuukautta talossa hankalissa pano-olosuhteissa ja viimenen viikko ilman naista kokonaan. Sitte pistetään yhtäkkiä samaan huoneeseen Anskun kanssa ilman kameroita. Ei ihme että Tero valvoi ja vonkasi aamuviiteen kunnes sammui sohvalle.
Ai että sitä kuvitellaan kaikenlaista, että oikein oli Saksa-viikkokin. Yhden illan Oktoberfestit oli ja Suomi-viikko,et silleen. Muuten kyllä ihan romaani ainesta, uutta Kaari Utriota odotellen.
olitko paikalla, kukaan ei voi tietää ??
Ansku sano kohteliaasti että "nukahti". Aika kumma että nukahti sohvalle, jos sillä oli omakin punkka 2 hengen sviitissä. Vai laittoko tuotanto ne muka parisängylliseen sviittiin?
mikä on totta ja kuka puhuu totta, jännää.....
tuo oli, oliko siinä taka-ajatuksia tuotannolla?
pistetään ne pussauskoppiin
Vika viikko oli ratkaiseva, nähtiin mitä nähtiin ja näki kuka näki, jotakin kyllä nähtiin ja ihan
OIKEESTI !
Ei ollut ruutu pimeenä, kuvaa tuli 24/7, ja bb-talossa oli just ne joita ei ollut viel häädetty,
eikä se viimonen viikko juur mimmonenkaan ollut, mitä nyt vähän Johan ja Ansku loppuviikosta hempeili.
mun telkkarista tuli ihan eri ohjelma, Johan ja Ansku ei hempeilly olleska, Ansku oli Tero kaa melkein koko ajan, ihan kummallista, siks toi vika viikko oli kumma, et kuka näki ja mitä näki,
aika moni näki, OIKEESTI, nätti tanssi sun muuta:)
hauskaa:))
No siitä tanssistako sitä nyt revitään juttua, olisin kyllä suunnattomasti ihmetellyt jos talon ainoaa naista ei ois kukaan tansittanut, siinähän tuli useampikin kipale ja tais joka poika Anskua tanssittaa. Ota nyt ihmeessä ne vaalenpunaiset lasit pois päästäs ja kysy Anskulta, älä täällä venkuloi.
vispilänkauppaa oli oli, lasit on pois, muisti toimii, Johanki sano, että tais Tuuli vaihtua Anskuun kun siinä kiherrettiin,hihhi
Toiveajattelua, olispa vasta kummallista ollut jos eivät olisi kaikki toistensa kanssa puhelleet ja pelleilleet sun muuta. Koita nyt ymmärtää, että eivät ne siellä varmaan toisiaan vihanneet vaan ihan mukavina kuuluvat toisiaan pitäneen niin Ansku kun pojatkin. Odotitko sää nyt sitte että Tero siel ois Tuulia parkunut koko viikon yksinään,kyllä sulla taitaa sittenkin olla ne lasit päässä vieläkin, vai onks sulle unohtunut pinkit piilarit.
on;) mut ne pitkät katseet saunassa ja altaassa,
vauuu:) ja muutakin;)
Oo nyt sitten tarkkana, jos joku kattoo sua päin, älä sitten heti hyppää kaulaan, vaikka suomalaiset onkin sellasia juroja, niin saattaa joku kattoakkin sua, tai sit joku ulkomaalainen, muista ny varoa, kesäkin tulossa ja kuumat ilmat.
Tero kävi Anskun kimppuun kuin sika limppuun heti kun ovi sulkeutui Tuulin lähdön jälkeen. Kaappasi Anskun syliinsä ja pussaili kauan, ja koko viikon vokotteli.
Anskuhan mollasi Tuulia viimeiset viikot ja koetti saada huonoon valoon, edessä esitti kaveria. Oikein kaksinaamainen kieroilija.
28.11. Nyt Ansku kertoo tulevaisuudensuunnitelmistaan, J & J saapu myös saunaan.
e: T & A karkas altaaseen jatkamaa juttelua. Mitenhän ne niin monasti nimes toisiaan kun nyt tulevat toimeen ku paita ja peppu..
Anniina ahdistelee Teroa.
Edelleen. Ansku PK---->
Tero kysyi anskulta asteikolla 1-5, kuinka hyvä on sängyssä. Anniina sanoi riippuvan ihmisestä, tero sanoo olevansa nelonen. Nyt miettivät top 5 suomalaisia naisia.
Tero ja Ansku tanssivat hitaita terassilla..
Tero abaut kymmenennen kerran "Marianne on siis 19 wee, mut siis aivan loistava persoona, siis aivan huippu, siis suosittelen..."
Tero taitaa BB:n jälkeen lähteä Mamen matkaan Tuulin sijasta. Sen verran vuolaasti kehuu.
Teron ex- saksasta mahdollisesti tulossa BB-finaaliin.
Tero pyytänyt tulemaan jos sattuu, että on talossa pitkään.
Ansku ja Tero tuli pk:sta
Johan: Jaaha, posket punottaa. Taisi olla rakkautta ilmassa.
Vitsailevat että kopissa tapahtu jotain kuumottavaa Teron ja Anskun välillä.
Rättejä muka tarvittu ja Anskulla käsi kipeä jne. Ansku aika känässä, ja mustelmat loistaa.
e: Ansku esittelee massiivista mustelmaansa. Kyselee "onx tossa niinku etelä ja pohjois ameriikka?" Johan sanoo että siinä on S niinku Savikuja.
nauratti kun
Kirjoittanut: Tero ja Anksu 28.11.2008 klo 23.11
tanssivat hidasta pihalla. Johan ja Jamo olivat ihan pihalla. Johanin housut tutisivat että juma, ottaako toi Tero vielä Anniinankin ennenkuin siitä pääsee eroon:DD
Anniina ja Tero oli niin tiiviisti kiinni toisissaan että pojat eivät saaneet sanaa suustaan. Se oli ehkäpä talon herkimpiä hetkiä. Tero osaa valloittaa:))
miksei Tuuli tajunnut jo tuolloin?
nauhotettuna kaikki jaksot? Katseleeko joku niitä iki vanhoja jaksoja yötä päivää? Eikö ole muuta elämää? Harrastusta? Töitä? Koulua? Ystäviä?
puolella avautuu ja pitää tavallaan Anskun puolta, koska se piti Tuulin puolta, ei koskaan, olen hyvin hyvin vihainen, en yhtään tykkää, että hän tuollalailla käytti Tuulia hyväkseen, teeskentelijä.
eli Tosimies on hiljaa kun totta puhutaan, eikö vaan? Kusetusta kaikki Tuulin kanssa, häntä käytettiin häikäilemättä hyväksi Teron äänten kalastelussa, oksettaa.
mitä hiton oletuksia tääl taas tehdään, menkää nyt hei vähän itteenne.....
Tuuli oli pelkkä ääniharava ja Teron & Tuuli suhde toi Terolle pisteitä ei pelkkä Tero oliskaan kiinnostanut.
höplästä pahan kerran, muuten hän olisi seurannut paremmin viimeistä viikkoa ja sen tapahtumia, mutta hyväuskoisena vaan tsemppas Teroa voittoon Teron kavereiden "auttamana", joopajoo. Olis sekin joulukuu sujunut paremmin kun eivät olis kimppaan ruvenneet ollenkaan, olis Terokin saanut luvalla lentää kukasta kukkaan, no nythän siihen on aikaa.
lapsellinen.