Elli Noora

onko ok?
2144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nimet tulevat nimestä Eleanor. Siis saman etunimen pohjalta molemmat. Nimi on anglosaksista alkuperää.
Minusta Elli Noora ei ole hyvä ratkaisu.

Jos on pakko, niin laittakaa se kokonaisena (Ellinoora)jonkun lyhyen etunimen perään.
Itse en pidä sitäkään hyvänä valintana.
Oma etunimesi(?) Mia esim. olisi sopiva Ellinooran eteen.

Äänestä
  • OK!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mia kirjoitti:

onko ok?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu