Parhaat itseopiskelumateriaalit?

ABI 90

Mistä kannattaa tilata itseopiskelumateriaalit tkk:lle? Eximia?Valmennuskeskus?Huippuvalmennus?

Onko kellää kokemusta?

4

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puu puu pukari

      Tuolta katsot läpi edellisvuosien tehtävät:http://www.dia.fi/materiaalia.html - tietyt asiat tuntuvat toistuvan ...
      ja sitten lukaiset niistä lukioajan matikan ja fyssan kirjoista miten geometrisen sarjan summa tai rinnankytkettyjen vastusten kokonaisvastus laskettiinkaan !

      • teekkari....

        Hyvän rutiinin saa kun laskee. Eximian matskut oli suht. huonot, paljon virheitä ym. Valmennuskeskuksella on ihan hyvät, kannattaa koittaa löytää käytetyt jostain halvalla, koska ne on ihan yhtä hyvät kuin uudet. Huippuvalmennus on varmaan myös hyvä, mutta niistä ei pahemmin kokemusta. Nuo materiaalit on sinänsä hyvät että niillä pystyy laskemaan kokeenkaltaisia tehtäviä. Noista on hyötyä varsinkin jos lukiotiedot on ruosteessa, paljon nopeampi opiskella kuin pelkästään lukiokirjojen avulla.


    • ABI 90

      Mietin, että kun en löytänyt käytettynä ja eximia maksaa 150e molemmat aineet ja valmennuskeskuksella noin 280e. Niin onko ero siis niin suuria, että tuo tuplahinta kannattaa maksaa?

      • myös abi 90

        Itse ostin Eximian paketin eli matikka fyssa 150 euroo ja nyt matikassa vastaan tullut jo noin neljä virhettä tehtävissä vaikka laskuja olen laskenut vain jotain 30 eli mielestäni liikaa virheitä!!! Eximian sivuilla mainostetaan muistaakseni myös että vastausten likäsksi vihoissa täydelliset ratkaisut. Mielestäni ratkaisut ovat lähinnä tiivistelmiä, joista ei tehtävää kauhean hyvin tajua jos ei ole sitä ymmärtänyt!! Fysiikka on taas ollut ihan hyvä, vaikka sielläkin ratkaisut lähinnä tiivistelmiä, mutta itse olen ainakin päässyt jyvälle tehtävien ratkaisutavoista. Toivottavasti tästä nyt on edes jotain apua :D pakko oli tulla laittaa viestiä kun ne matikan virheet on ärsyttäny niin paljon :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      128
      4496
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      155
      3769
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      103
      3506
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      41
      2859
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      136
      1806
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      38
      1602
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      25
      1258
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1231
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1173
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1165
    Aihe