Aina on

asiaa kun ei siihen vastausta tule.

Miksi ylläpito ei tee mitään häiriköinnin, spämmimisen ja propagandan levittämisen estämiseksi?
1140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samaa ihmettelen minäkin. Varsinkin Tietotekniikka palstan - Apua Aloittelijoille muistuttaa välillä enemmänkin Sodat palstaa. Tämä muutos tapahtui sen jälkeen, kun seriffi laittoi pillit pussiin omalta osaltaan. Provoilu, trollaaminen ja muu pään aukominen on arkipäivää. Tietotekniikka palstoilla saisi heiluttaa luutaa isolla kädellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyttävä samaa kirjoitti:

asiaa kun ei siihen vastausta tule.

Miksi ylläpito ei tee mitään häiriköinnin, spämmimisen ja propagandan levittämisen estämiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu