Tyttöystävän kaverit

Tyttöystäväni ja minun suhteessa on ongelma, sillä en tule toimeen tyttöystäväni ystävien kanssa. En tunne kuuluvani heidän porukkaan enkä tykkää että tyttöystäväni on heihin yhteydessä. Tyttöystävälläni ja kavereilla on pitkä historia, osa syy miksi en ymmärrä heidän juttujaan koska olemme seurustelleet vajan vuoden.
Onko muilla vastaavia ongelmia? Jos on miten olette toimineet?
71268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tyttistä näkemästä sen kavereita, ja ajan kanssa säkin pääset jyvälle niiden jutuista ja mitä sitten jos kaikkea et ymmärrä. Hullua tuollainen että ei saa olla menneisyyttä kun alkaa seukkaamaan, että kaikki muu pitää jäädä.
Puhu sun tyttikselle että susta tuntuu vähän ulkopuoliselle niin ehkä se ottaa sut paremmin huomioon, ei ehkä ole huomannut että tunnet niin.

Mutta älä missään nimessä kiellä häneltä ystäviä ja kavereita, ja mäkätä niistä. Kasva vähän.

Äänestä

ovat rikollisia, huumehörhöjä tai entisiä tyttiksiä suosittelen tyttiksen vaihtoa, muuten on kyllä parempi yrittää sopeutua ajatukseen. Eihän sinun tarvitse kaikkiin tilaisuuksiin mennä kun olet nähnyt tyypit pari kertaa. Sinulla ilmeisesti on omat syysi miksi et hyväksy tyttiksesi ystäviä ja jos syyt ovat painavat sinun on parempi jatkaa matkaa. Ei ole järkevää pakottaa ketään valitsemaan, se vaan johtaa kränään ja mahdollisesti valehteluun ja juttu loppuu kuitenkin, mutta rumasti. Ikävä juttu.

Äänestä

Mun tyttöystävän paras kaveri on sen exä. Mulle ois muuten ihan samantekevää kenen kanssa se aikaansa viettää mut toi vähän ärsyttää.

Äänestä
  • Jos naisesi kaveri ärsyttävät niin onko heidän kanssaan pakko viettää aikaa? Mene omien kavereidesi kanssa viettämään aikaa kun naisesi tapaa omiaan. Kaikki voittaa!
    Älä yritä estää ystäviä pitämästä yhteyttä, he kuitenkin olivat toistensa elämässä jo ennen sinua :)

    Äänestä

  • exään, niin voit huomata, että hän on kiva ja mukava ihminen. Ymmärrät myös, miksi kaveruus on säilynyt etkä enää ole mustasukkainen. Lycka till!

    Äänestä

Entisen tyttöystäväni kaverit käyttätyivät todella törkeästi mua kohtaan. Tyttöystävä ei ollut moksiskaan. Pistin välit poikki.
Jos mun kaverit olisivat töykeitä tyttistäni kohtaan, niin puutuisin asiaan.

Äänestä

on todella naurettavaa alkaa toisen kavereita arvostelemaan.kannattaisko tutustua ihmisiin hiukan paremmin ennen kun alkaa arvostelemaan ihmisiä, jota et oikeesti tunne. sun asenteessasi on paha ongelma, katoppa onko sussa itsessä mitään vikaa. mä en voi sietää jos joku akka rupeis mun kavereita multa kieltää suuttuisin jopa tosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikävystynyt_ kirjoitti:

Tyttöystäväni ja minun suhteessa on ongelma, sillä en tule toimeen tyttöystäväni ystävien kanssa. En tunne kuuluvani heidän porukkaan enkä tykkää että tyttöystäväni on heihin yhteydessä. Tyttöystävälläni ja kavereilla on pitkä historia, osa syy miksi en ymmärrä heidän juttujaan koska olemme seurustelleet vajan vuoden.
Onko muilla vastaavia ongelmia? Jos on miten olette toimineet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu