yhtenä päivänä minun sini-kelta arani pedro lensi saunaan kun ala kerran ovi oli jäänyt auki :o se on ihan käsi kesy ja tulee olkapäälleni AINA kun kutsun sitä...mutta nyt ei tule! olen yrittänyt tarjota sille pelletteja, hirssiä, salaattia,kurkkua, mansikoita,päärynää, omenaa, banaania ja kaikkea mistä se oitää mutyta se ei vain tule!!!!!! ja kaikkein lisäksi se lentelee saunassa ja pesutiloissa muttei suostu lentämääm sieltä pois!!!!? on se ennenkin sinne lentänyt mutta on aina tullut minun kutsustani pois..olisiko sillä jotain traumoja mutta en tiedä mistä se olisi nekin saanut. huolettaa kun se ei suostu syömään ja olen menettänyt sen luottamuksen !!!!!!!!!!! miten saisin sen takaisin ja pois sieltä saunasta!!!!!!!??????????
sini-kelta ara
3
1029
Vastaukset
- häkki
sinne? Jos veisit sen, niin voisi ehkä mennä omaan kotiinsa. Tai tarjoa suihkua.
- arakaija-
hmm..onko saunassa heijastavat lasiseinä,esim. lasinen ovi, josta se voi peilailla itseään..se voi olla yksi syy miksi viihtyy saunassa,pesutiloissa kun näkee "puolisoehdokkaan" jostain..Tosin jos sieltä ei löydy mitään mistä voisi peilata itseään, voisiko syynä olla kevät?ja saunasta löytyy joku kolon tapainen,onko se tyttö vai poika?
joo ja keväthuumassa voi lintu lakata syömästä ja keskittyä siihen pesäkolon etsintään..
niin tai näin kannattaa pitää se ovi kiinni ja olla päästämättä sitä saunaan,sillä voi lisätä pesintä innostusta.. - tämähän oli sitten..
Että tällaisen provon osasit väkertää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4698447Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195810Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554752Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624099Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673732- 901688
- 931192
- 42857