mistä halpa ja yksinkertainen kihlasormus

toope

Mistä löytäisi Kainuussa HALVAN ja yksinkertaisen sormuksen? Halvin tähän asti löytämäni on yli 120 euroa. Pitäisi saada alle tai mieluusti reilusti alle satasella sellanen ihan perus rinkula.

Sormuksen arvo symbolinen, mennä tulevaisuudessa naimisiin. Eikä siinä paljon se maksaa. Tiedän ettei naiselleni merkitse se kuinka paljon sormus on maksanut.

3

2712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kulta Seppä

      Alle 200 e sormukset ovat kyllä sellaisia rinkuloita jotka eivät kestä käyttöä. Mielestäni sormuksen pitäisi olla sellainen että sitä ei aikuinen mies voi puristaa lyttyy paljain käsin. Teettämällä saat pienempiäkin kultasormuksi jotka on tehty vaikka millinlevyisiksi. Hinta arviolta noin 35 e/kpl.

    • samara_morgan

      Mun kihlasormus on valkokultainen "ihan perus rinkula" ja maksoi 99 euroa. Miehen on valkokultaa ja hiukan leveämpi, maksoi 189e. Tuollasia luulisi löytyvän lähes mistä tahansa kultasepältä.

      • tsaude

        Halusin itselleni hopeisen kihlasormuksen, hinta oli 9€! mielestäni hinnalla ei ole mitään tekemistä sormuksen arvokkuuden kanssa! Käytössäkin sormus on kestänyt todella hyvin..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      312
      3675
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      31
      2035
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1656
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      88
      1534
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      100
      1331
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1205
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1084
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      98
      1063
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      787
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      749
    Aihe