semmosta ajattelin kysästä, et mitenhän toho euro truck simulator 2009 peliin sais ladattua rekan???
tai no, se on ladattu mutta en tiedä miten sen saa toimimaan....
eli mihin se pitää laittaa ja silleen ku se on kyllä laitettu siihen hemmetin MOD juttuun mut se ei vaan toimi ja tartteeko se erillisen kansion tai jotain???
ku mä ajattelin et eikös se tartte laittaa johku tallenuksee vai???
eli jos saisin apua niin olisin tosi kiitollinen ...
KIITOS AUTTAJILLE!!!
EURO TRUCK SIMULATOR 2009 vai onko se 08?
4
1455
Vastaukset
- dummb
mulla toimii sillee et lataan puran siihen "mod" kansioon sen ja sitten kun meen pelii ne ne toimii.
- varo sanojas
mistä saa ton 2009 version??
- näillä mennään
varo sanojas kirjoitti:
mistä saa ton 2009 version??
kato pelin viralliset sivut: http://www.eurotrucksimulator.com ja kelaa sinne ihan alas nii siel on et update. Sit vaan lataat sen ja käynnistät. HUOM! version nosto ohjelman pitää olla oikeassa kansiossa(Tiedostot=Program Files:Euro Truck Simulator. Tai sit niitä saa verkkokaupasta. tilaa vaikka nuilta samoilta sivuilta. =)
- auttaja
siihen tarvii sellaisen ohjelman kuin WinRar, joka on sellanen purkuohjelma. kato googlesta. Se on täysin ilmainen ja varsin hyödyllinen näissä hommissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584255Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1403723Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti812395Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511897Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085