Elikkäs mielipiteitä nimistä Klara ja Klaara?
Vastaukset 9
- 4rrqewqr
Upeat nimet, varsinkin Klaara! Klaraa en ihan heti laittaisi, jos ei halua lauaua sitä yhdellä a:lla.
- mielipide..
Henk.koht. en pidä. Klarakin sanotaan Klaara. Laura on paljon parempi.
- Osta vokaali
Klaara on klaari.
- niina-liina
nimi, tulee mieleen joku pirttihirmu vanhoista suomi-filmeistä.
- hgyxtxi
Jos pidät nimestä Kla(a)ra antaa mennä vaan. Nätti, kaunis ja ihana nimi pienelle suloiselle tytölle. Sopii myös aikuiselle naiselle.
Klara Adalmina
Klara Sofia
Klara Amanda
Klara Evita
Onnea!
- yksi mielipide
Klara-nimestä tulee minulle mieleen ruotsin kielen klara-verbi (selviytyä?) ja Klaara Kotko jostain sarjakuvasta. Nämäkin kyllä ovat vähän kaukaa haettuja, joten mitään negatiivisia mielleyhtymiä nimi tuskin aiheuttanee :) Kaunis nimi lapselle, tosin jos K-alkuisista satutte pitämään, niin Kielo, Kaisa, Kalla ja Kreeta ovat myös mielestäni ihania.
- Anonyymi
Ihan kiva Eedla nimi on kyllä mieleeni enemmän!
- Anonyymi
Ihana nimi olen itsekkin Klaara se on harvinaisen ruma nimi
- Anonyymi
Vitsi vitsi aivan ihana tykkään kovasti kaunis ja villi nimi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 119783
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.20716- 39685
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32639Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38567Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 76517
- 63491