että eikös jos on kytkypuhelin niin kuulu lasku tulla joka kuukausi vaikka liittymää ei käyttäisi?. itsellä on näin että on dna kytkypaketti ja kun siihen puhelimeen menee muidenkin sim kortit niin laitoin soneran siihen ja dna:ta en ole näin ollen käyttänyt ollenkaan. Niin kahteen kuukauteen ei ole edes sitä puhelimen maksua näkynyt. Onko muilla vastaavia kokemuksia?.
Dna
mietityttää
8712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
.. on 19€
niin dnan liittymissä on nykyään 19 euron minimilaskutusraja ja sen alle jäävät laskutetaan vasta kun tuo 19 euroa tulee täyteen. Poikkeus: silloin kun sen laskun kertyminen kestää useamman kuin kolme kuukautta (muistaaksen oli 3 kk) niin lasku lähetetään vaikka se olisi alle 19 euroa koska esim. dna Onnissa saattaa laskun kertyminen kestää vaikka kuinka pitkään jos puhutaan vähän.
tarkoitin tuota puhelimen maksua joka on jo itsessään 27e/kk. Eikös tuo pitäisi tulla vaikka ei muuta laskua kerry?.
ja soita laskutukseen.Näkyykö omaDnassa mtn?
Miksi käytät soneran korttia imago vaatii vai.
takia koska töiden vuoksi sitä tarvin. No turhaampa tuolla päätä vaivaa jos ei laskuja tule niin ei se asiakkaan velvollisuus ole niitä kysellä. Jos eivät lähetä niin ei lähetä.
koska aina on se mahdollisuus että se on A. kadonnut kokonaan jonnekin tai B. postikusti on jakanut sen väärään osoitteeseen, ei olisi ensimmäinen kerta ainakaan näillä kulmilla. Myös A. tapauksia on sattunut omalle kohdalle ja jouduin laskuttajaan ottamaan yhteyttä kun ei laskua vaan kuulunut, selvisi että laskuja oli lähetetty mutta jostain syystä eivät koskaan löytäneet perille asti vaikka osoitetiedotkin oli ihan oikein laskuttajalla. Ei se Itella niin luotettava ole kuin luulisi.
kyllä se on asiakkaan velvollisuus kysellä sen laskun perään jos sitä ei ala kuulumaan...
että DNAn kytkysäännöissä olisi lukenut että kännykkä lukittuisi jos siinä käyttäisi toisten liittymää. Itsellä on toisessa kännyssä toinen liittymä joka minulla oli jo ennestään.
Varo vain ettei poksahda reilu lasku yhdellä kertaa sillä kyllä ne omansa ottavat vaikka väkisin.