Dna

mietityttää

että eikös jos on kytkypuhelin niin kuulu lasku tulla joka kuukausi vaikka liittymää ei käyttäisi?. itsellä on näin että on dna kytkypaketti ja kun siihen puhelimeen menee muidenkin sim kortit niin laitoin soneran siihen ja dna:ta en ole näin ollen käyttänyt ollenkaan. Niin kahteen kuukauteen ei ole edes sitä puhelimen maksua näkynyt. Onko muilla vastaavia kokemuksia?.

8

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LeenuLii

      .. on 19€

    • sanoikin

      niin dnan liittymissä on nykyään 19 euron minimilaskutusraja ja sen alle jäävät laskutetaan vasta kun tuo 19 euroa tulee täyteen. Poikkeus: silloin kun sen laskun kertyminen kestää useamman kuin kolme kuukautta (muistaaksen oli 3 kk) niin lasku lähetetään vaikka se olisi alle 19 euroa koska esim. dna Onnissa saattaa laskun kertyminen kestää vaikka kuinka pitkään jos puhutaan vähän.

      • minä.

        tarkoitin tuota puhelimen maksua joka on jo itsessään 27e/kk. Eikös tuo pitäisi tulla vaikka ei muuta laskua kerry?.


      • se.Dnansim
        minä. kirjoitti:

        tarkoitin tuota puhelimen maksua joka on jo itsessään 27e/kk. Eikös tuo pitäisi tulla vaikka ei muuta laskua kerry?.

        ja soita laskutukseen.Näkyykö omaDnassa mtn?
        Miksi käytät soneran korttia imago vaatii vai.


      • kuuluvuuden
        se.Dnansim kirjoitti:

        ja soita laskutukseen.Näkyykö omaDnassa mtn?
        Miksi käytät soneran korttia imago vaatii vai.

        takia koska töiden vuoksi sitä tarvin. No turhaampa tuolla päätä vaivaa jos ei laskuja tule niin ei se asiakkaan velvollisuus ole niitä kysellä. Jos eivät lähetä niin ei lähetä.


      • jos ei laskua kuulu
        kuuluvuuden kirjoitti:

        takia koska töiden vuoksi sitä tarvin. No turhaampa tuolla päätä vaivaa jos ei laskuja tule niin ei se asiakkaan velvollisuus ole niitä kysellä. Jos eivät lähetä niin ei lähetä.

        koska aina on se mahdollisuus että se on A. kadonnut kokonaan jonnekin tai B. postikusti on jakanut sen väärään osoitteeseen, ei olisi ensimmäinen kerta ainakaan näillä kulmilla. Myös A. tapauksia on sattunut omalle kohdalle ja jouduin laskuttajaan ottamaan yhteyttä kun ei laskua vaan kuulunut, selvisi että laskuja oli lähetetty mutta jostain syystä eivät koskaan löytäneet perille asti vaikka osoitetiedotkin oli ihan oikein laskuttajalla. Ei se Itella niin luotettava ole kuin luulisi.


      • ...
        kuuluvuuden kirjoitti:

        takia koska töiden vuoksi sitä tarvin. No turhaampa tuolla päätä vaivaa jos ei laskuja tule niin ei se asiakkaan velvollisuus ole niitä kysellä. Jos eivät lähetä niin ei lähetä.

        kyllä se on asiakkaan velvollisuus kysellä sen laskun perään jos sitä ei ala kuulumaan...


    • DNAkytky

      että DNAn kytkysäännöissä olisi lukenut että kännykkä lukittuisi jos siinä käyttäisi toisten liittymää. Itsellä on toisessa kännyssä toinen liittymä joka minulla oli jo ennestään.
      Varo vain ettei poksahda reilu lasku yhdellä kertaa sillä kyllä ne omansa ottavat vaikka väkisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      391
      4346
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1655
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      135
      1474
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      72
      1220
    5. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      72
      1037
    6. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      15
      1036
    7. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      12
      967
    8. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      930
    9. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      60
      915
    10. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      65
      911
    Aihe