Koska lucifer

tulee häviämään saamaan kunnolla pataansa ja tulee heitetyksi tulijärveen.Keksin sille uuden nimen luusefer vai oliko englantilaisella mallilla parempi loosefer.

Älkää seuratko sitä häviäjää vaan tulkaa Jeesuksen puolelle.Miehen joka voitti kuoleman.

1

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On oikea

      Joo kato meillä on kirkossa hevijumalanpalveluksia ja kohta saa homotkin mennä naimisiin.
      Ja yks kirkkoherraki on transseksuaali
      Kato kristinusko on ainut oikee uskonto tässä maailmassa koska sun on mahdollisuus pelastua tosta synnistä, voit juoda kahfetta papin kanssa ja pelata kimblee seurakunnanjäsenten kans.
      Kato jeesus on niiku cool jäbä, se niiku kuoli sun synties takia. Nyt lopetat sen burzumin kuuntelun ja kaljanjuonnin siihenpaikkaan ja pistät ne kätes ristiin ni säkin pelastut. pääset kato taivaaseen missä me kristinuskovaiset kasvatetaan siivet ja soitellaan harpulla hoosiannaa ikuisuuden ajan.
      Toinen vaihtoehto sulla on mennä samaan paikkaan ku ateistit, hindut, budhalaiset, satanistit,muslimit, kommunistit, liberaalit ja muut vääräoppiset ja siellä ei oo läheskään niin kivaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      77
      2822
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2547
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2341
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2054
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      110
      1559
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1403
    7. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      1082
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1072
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      856
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      834
    Aihe