Suomi24 posti ei toimi

Onko muilla tällä hetkellä ongelmia Suomi24 postin kanssa. Eilen 7.4 ja tänään 8.4 ei pääse koko postilaatikkoon. Herjaa ongelmista ja pyytää kokeilemaan hetken päästä uudelleen.
192593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Eipä toimi minullakaan posti, ei ole toiminut 2 viikkoon....ei edes välitäotsikon kautta....eipä ole mitään uutta!!Onneksi on toinen posti jossa ei ole ollut ongelmia, toimii edes se!!

Äänestä
  • Oikein ! onneks on toinen osoite joka toimii.Mutta kun pitäs saada 24:lta ulos määrättyjä posteja,vaan ei onnistu,grrrrr.

    Äänestä

  • just niin ei toimi

    Äänestä

24:n Sp on jo pari viikkoa herjannu kaikkea mahdollista.Voiskohan ylläpitäjät alkaa tekee jotain,vai pitäskö vaihtaa Sp:ia ??????????? Loppuu kohta usko ja motivaatio.

Äänestä
  • Millaisia herjoja olet saanut? Missä toiminnoissa? Näkyykö kansiot ja niissä olevat viestit? Kokeilin juuri ja ainakin minulla toimii normaalisti, sekä lähetys että vastaanotto, viestien katselu jne. Tosin minulla on asetuksissa asetettu, että suomi24.fi edelleenlähettää viestit toiseen osoitteeseen eli en säilytä viestejä palvelussa. Kun palvelu ei tue pop-protokollaa, niin ei tarvitse päivittäin käydä katsomassa onko tullut uutta postia. Käytän suomi24:n postia lähinnä erilaisten nettipalvelujen rekisteröintiin ja aina on toiminut niin kuin pitääkin. Noin kerran kuussa käyn katsomassa postin selaimella, jotta osoitteet pysyvät voimassa. Käytän Firefox-selainta. Ainoa huono pirre on ylläpidon lähettämät tiedotteet. Ne kyllä ilmestyvät Saapuneet-kansioon, mutta niitä ei jostain syystä lähetetä edelleen.

    Äänestä

Ei taaskaan toimi. Aiemminkin ollut ongelmia Suomi24 postin kanssa. Kirjautuu kyllä sisään mutta saapuneet-kansio ei lataudu.

Äänestä

Tarkennetaan siis että uudella Firefox 4 -selaimella ei toimi. IE8:lla toimi kun kokeilin.

Äänestä
  • myöskään g-meil ei toimi, ja päivän hesarissa olikin pikku uutinen, että g-meil tilejä on kaapattu, onkohan samoin käynyt suomi24-postille??

    Äänestä

No mulla ei ole tänään toiminu suomi24:n posti ollenkaan kännykällä. Kirjautuminen sujuu hyvin mutta ku mä yritän avata postia, känny sanoo että väärä osote tai yritä myöhemmin uudestaan. Oon yrittäny kokopäivän saada postia auki, mutta ei vaan toimi. Kaikki muut selaimet ja kaikki toimii kännyllä.

Tietokoneella kun koitin mennä postiin, aluks tuli virhe, mutta sen jälkeen toimi hyvin. En vain tajua miks ei pääse kännyllä.
Taitaa olla ruhkaa postissa tai sit ylläpitäjät on estäny puhelimella käytön jotenki... huoh. Kyllä tää suomi24:n posti on todella huono.

Nii pystyttekö auttamaan, että mikä vika täs s.postis on vikana.?

Äänestä

Joo, alkaa pinna palaa koko postin kanssa, ongelmia on ollut jo vuoden ajan.

Äänestä
  • aloituksen päivämäärästä JO KOLME VUOTTA... Kannattaisi katsella aloituksen päivämääriä hieman tarkemmin ennen kuin vastailee...

    Äänestä

  • linuxrules kirjoitti:

    aloituksen päivämäärästä JO KOLME VUOTTA... Kannattaisi katsella aloituksen päivämääriä hieman tarkemmin ennen kuin vastailee...

    Mutta, jos ongelma on sama? Miksi uusia aloituksia samasta asiasta?

    Äänestä

Minulla ei sähköposti ota liitetiedostoja vastaan? Onko rakaisua?

Äänestä
  • Siis tarkoitin, että en pysty lähettämään liitteitä. Vastaanotto onnistuu normaalisti.

    Äänestä

Minulla ei vastaanotto taas toimi. Liitetiedostoja avatessa ei avaudu itse liitetiedosto vaan downloader-snipetti. No, ei näitä suomi24:n s-postipalveluita taida enää muut kuin vesipäät käyttää, joten parasta siirtyä muille palveluntarjoajille.

Äänestä
  • Liitteiden avaaminen ei toimi kunnolla Chrome-selaimella, mutta IE- ja Firefox-selaimella toimii.

    Äänestä

Suomi24-posti ei ole toiminut viimeiseen 10 vuoteen.

Minkä takia te vieläkin yritätte sitä käyttää, vaikka toimiviakin vaihtoehtoja on?

Äänestä

gmaili toimii kuin junan vessa ,suomi24 menee vaihtoon tänään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Onko muilla tällä hetkellä ongelmia Suomi24 postin kanssa. Eilen 7.4 ja tänään 8.4 ei pääse koko postilaatikkoon. Herjaa ongelmista ja pyytää kokeilemaan hetken päästä uudelleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu