Vakuutus

Hei!

Olen lähdössä kohta vuodeksi vaihtoon ja nyt pitäisi hommata matkavakuutus. Mitä kautta te olette vakuutuksenne hommanneet ja paljon ne ovat maksaneet?
31449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oma vakuutukseni maksoi melkoisen runsaasti, yhtiönä Pohjola. Normivakuutus on voimassa 3kk ja se ei vielä maksa hirveitä, mutta se loppuvuosi sitten maksaakin. Vaihtovuodestani on jo pari vuotta, mutta tuolloin koko vuoden vakuutus maksoi n. 1000€.

Äänestä
  • tuli postia jossa oli yhtenä mahdollisuuten ottaa
    erika vakuutus ja muistaakseni se maksoi n.450e vuofeksi Iso-Britaniaan. Vakuutusta kysyin myös Pohjantahdestä ja siellä olis maksanut n.700e.

    Äänestä

lähtevien on kaikkien otettava sama vakuutus, noin 650e .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaihto-oppilas kirjoitti:

Hei!

Olen lähdössä kohta vuodeksi vaihtoon ja nyt pitäisi hommata matkavakuutus. Mitä kautta te olette vakuutuksenne hommanneet ja paljon ne ovat maksaneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu