mitä maksaa...

Jos painattaa n. 100 sivuisesta kirjasta 10 painosta? sisältäisi n. 50 kuvaa joista vain muutama on värillinen. Kansien ei tarvi olla mitkään huiput,kunhan sentään näyttävät kansilta. Kertokaa joku mistä ja about mihin hintaan tällaisen saisi ihan omaksi huviksi painettua!?
5426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siinä tapauksessa ehkä kannattaisi käydä joku työväenopiston, kansalaisopiston, artesaanikoulun, nuorisotyöpajan tms kirjansidontakurssi ja tehdä ne itse -kopiofirmojen hinnoista en tiedä, mitä 1000 kopiota tulisi maksamaan. Tai sitten tavalliselle kirjalle on jotain nettifirmoja josta saa tilata, joku muu varmaan osaisi neuvoa..?

Äänestä
  • pienimuotoinen elämänkerta teos vain sukulaisesta. Haluaisin ihan teettää ne kunnon kappaleiksi jossain.

    Äänestä

Siinä tapauksessa tarvitsisit vain kansituksen kirjapainossa.

Kirjapaino voi myös tulostaa sivut, mutta se nostaa hintaa.

Paras neuvo siis on, että surffailet eri kirjapainojen sivuille, katselet sieltä suuntaa hinnalle ja sitten otat yhteyttä kiinnostaviin firmoihin pyytääksesi tarjousta.

Äänestä

Mustavalkoisena ja pehmeäkantisena tuo määrä maksaa noin kympin kappale.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ToCa kirjoitti:

Jos painattaa n. 100 sivuisesta kirjasta 10 painosta? sisältäisi n. 50 kuvaa joista vain muutama on värillinen. Kansien ei tarvi olla mitkään huiput,kunhan sentään näyttävät kansilta. Kertokaa joku mistä ja about mihin hintaan tällaisen saisi ihan omaksi huviksi painettua!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu