Miks Blue1 emoilla

suuri vaihtuvuus

Miksiköhän Blue1 emoilla on niin suuri vaihtuvuus koko ajan, etta palaavat takaisin vanhoihin duuneihinsa tai hakevat Finnairille?
Finnairilla taas pysytään eläkeikään asti, eikä vaihtuvuutta juuri ole, vaikka Finnair pomputtaa paljon reserveissäkin.
Mistä tämä eroavaisuus voisi johtua näiden yhtiöiden välillä? Mielenkiinnosta kyselen, kun tällaista olen useammaltakin taholta kuullut.

2

1670

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emoja lähdössä pois

      Onko emoja lähdössä Pululta taas pois, kun hakevat parhaillaan lentokokemusta omaavia emoja tuntityöntekijöiksi lokakuun lopppun asti? Mistä moinen määräaika? Huolivatkohan edelleen omia vanhoja emojaan takaisin, kun ennen oli periaate, että ei huolita, mutta viime aikoina kuulemma tästä jouduttu joustamaan työntekijä pulan vuoksi. No nythän hyvin Finnairille menneet reservissä olevat pululaiset voi mennä tuuraan, ellei sitten finski tarvi kesälomatuuraajia kesä-elokuussa.

      • kikkii

        Pululla ole yhtään Finnairlilla lentänyttä (ainakaan viimeiseen 10 vuoteen) töissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      568
      1369
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      42
      743
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      677
    4. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      509
    5. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      4
      499
    6. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      470
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      27
      464
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      39
      447
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      143
      423
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      402
    Aihe