Hyvä JYP, tiukkalinjaisesta matsista. kotipesän kannustajat saivat kokea komeat tuuletukset. Tsemppiä Oulun peliin!
Kärpät tekivät myös rautaisen väännön,hienoa!
Kärpät tekivät myös rautaisen väännön,hienoa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...ja ottaa aamulla ne vihreä tabut.
Vai eikö elämässä ole muuta kuin lätkä...? Menestystä vaan JYP:lle ja Kärpille.
Samapa tuo mulle kuka sen SM-liigan voittaa!
Hienoa! On erittäin kiva huomata, että on muitakin lätkäkannustajia, jotka eivät osaa päättää kummalle kullan soisi, myös noiden vastahakoisten JYP-Kärpät kannustajien keskuudesta. TASA-ARVON KANNATTAJAT !
Kärpäthän heräsivät vasta nyt, sattuneesta syystä! Taistelusta tulee tiukka, sillä nyt Kärpät paraikaa "polttavat kumia", ja palaneen käry haisee...ja kunnes "verkkoemo" "poikain" jarrut löysää, SE ON ARMOTONTA MENOA!
En ole jypin kannattaja, mutta pääasia että kärpät kaatui.
onnea!
-saadaan reissata kunnolla.
...Tuntuu niin hyvälle nähdä iloisia ihmisiä Jyväskulässä! Jyväskyläläisten on niin helppo hymyillä, HYVÄ JYP!!!
Kiitos KÄRPILLE hyvästä "työstä", mutta vääntöä tarvitaan. Reissaillaan!
Porisin tänäaamuna kauppareissullani( hakiessani uunituoretta Jypin nimikko-ruisleipää)erään vanhemman miehen kanssa, joka tunnusti olevansa JYP-fani...ja kappasvain hän sattuikin olemaan entinen pelaaja, siis JYPin porukkaa. Hän oli ehdottomasti sitä mieltä, että JYP voittaa.
Niin myös kaupan myyjä oli sitä mieltä, että ostamani JYP-leipä on tiistai-juhlaleipää, koska JYP voittaa!
Toteutuuko toive? TSEMPPIÄ! fani
Ja hauskinta on että samaa leipää myydään Oulun korkeudella Kärppä-leipänä :) Vaan eipähän siinä, hyvä kun ei tarvitse enää satoja kilometrejä ajella leivän takia.